Irytują Cię suche i spękane łokcie ? Mamy na to sposób

Irytują Cię suche i spękane łokcie ? Mamy na to sposób

Skóra jest bardzo ważnym i największym organem w ludzkim ciele. Każdy problem z nią związany może spędzać nam sen z powiek. Jedną z powszechnych dolegliwości są suche, szorstkie, a nawet spękane łokcie.

Niestety jest to część ciała, którą często pomijamy w codziennej pielęgnacji, a powrót do ich zdrowej kondycji może zająć długi czas.

Złuszczanie kwasami

Najlepszym sposobem na wyeliminowanie suchości i zgrubienia skóry na łokciach jest stosowanie produktów złuszczających, które zawierają alfahydroksykwasy (AHAs) kwas salicylowy, kwas glikolowy lub kwas mlekowy.

Nawilżaj codziennie

Idealnie byłoby, gdyby ktoś nawilżał swoje ciało raz lub dwa razy dziennie, najlepiej po prysznicu. Nawilżanie po prysznicu pomaga zamknąć wilgoć na skórze, co sprawi, że skóra będzie miękka i nawilżona. Kluczem jest konsekwencja. Zauważysz rezultaty, gdy będziesz przestrzegać codziennej rutyny. Uwielbiam używać oleju kokosowego na moim ciele po prysznicu przed snem.

Sugeruje się użycie gęstego kremu nawilżającego, który wnika głębiej w skórę łokci. Szukaj składników takich jak mocznik i ceramidy. Mocznik delikatnie złuszcza, a ceramidy nawilżają, co pomoże usunąć martwy naskórek i nawilżyć jednocześnie.Ggęstsze formuły mogą nie być tak łatwe do rozprowadzenia, więc zajmie ci to dodatkowe dwie minuty, ale warto. Więcej na jedzmy-zdrowo.pl

Co robić, gdy skóra jest sucha i szorstka?

Jeśli Twoje łokcie są suche i szorstkie, powinnaś również powstrzymać się od opierania łokci na twardych powierzchniach, ponieważ sprzyja to powstawaniu grubszej skóry. Wyjątkowo suche łokcie i kolana prawdopodobnie oznaczają po prostu, że jesteś aktywny. Kolana mamy, łokcie pisarzy - to wszystko dodatkowy nacisk na powierzchnię, ale naprawdę powinieneś pozwolić swojemu dermatologowi spojrzeć na to, aby upewnić się, że nie masz do czynienia z czymś takim jak łuszczyca. Będziesz musiał pracować bardzo ciężko, aby poprawić stan łokci i kolan, ale można to zrobić. Być może będziesz musiał dodać serum nawilżające, aby pomóc zatrzymać nawilżenie w skórze.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE