Inwestycje drogowe powiatu radomszczańskiego

Inwestycje drogowe powiatu radomszczańskiego Fot. Starostwo Powiatowe

W poniedziałek 23 października – przed zaplanowaną na najbliższy piątek sesją Rady Powiatu – obradowały: Komisja Rozwoju Powiatu, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Radomszczańskiego.

Wśród poruszanych tematów znalazły się: informacja o działalności w roku 2017 Rejonowego Zespołu Doradców Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Radomsku, przedstawiona przez Wydział Zarządzania Drogami propozycja inwestycji i robót drogowych na 2018 rok wraz z możliwością ich dofinansowania, a także raport dot. przygotowania do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2017/2018.

Obecnie w trakcie realizacji oraz planowania jest jeszcze osiem inwestycji w drogi. To:

- przebudowa drogi Kamieńsk – Pytowice (990 m, koszt ok. 900 tys. zł)

- przebudowa drogi Radomsko – Krzętów (2900 m, koszt szac. 1,85 mln zł)

- przebudowa drogi Borki – Wola Przerębska (1200 m, koszt ok. 270 tys. zł)

- przebudowa drogi Karczów – Zagórze (1400 m, koszt ok. 400 tys. zł)

- przebudowa drogi Kraszewice – Strzelce Małe (900 m, ok. 250 tys. zł)

- przebudowa drogi Lgota Wlk. – Brudzice (700 m, koszt szac. 200 tys. zł)

- przebudowa drogi Granice – Chełmo (880 m, koszt szac. 200 tys. zł, w tym 100 tys. zł – dofinansowania z gm. Masłowice)

- przebudowa drogi Wielgomłyny – Myśliwczów (700 m. koszt szac. 200 tys. zł., w tym 100 tys. zł – dofinansowanie z gm. Wielgomłyny).

Podczas obrad komisji radni zaaprobowali zmiany w budżecie powiatu, które zakładają wykonanie kolejnej inwestycji – chodnika w miejscowości Płoszów.   

Radni z komisji bezpieczeństwa wysłuchali informacji dot. wykonanych w pierwszym półroczu 2017 roku napraw bieżących, remontów i oznakowania dróg powiatowych oraz informacja na temat bieżących inwestycji na drogach powiatowych i bezpieczeństwa przy wykonywaniu robót.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
remont remont droga ulica radomsko drogi powiat
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE