Inwestuj w pracowników. To najcenniejsze co masz w swojej firmie

Inwestuj w pracowników. To najcenniejsze co masz w swojej firmie Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Rynek pracy to zmienna dynamiczna. Czasy w firmach, gdzie na jeden wakat było setki chętnych, wydają się, że odeszły w niepamięć. Problemy pracodawców z doborem odpowiedniej kadry, odbijają się na efektywności i wynikach finansowych przedsiębiorstw. Dbałość o pracowników zatrudnionych w firmie, powinna wydawać się czymś naturalnym. Sami też pracownicy oczekują już więcej od firm, w których są zatrudnieni. Między innymi chcą, żeby pracodawca inwestował w ich kapitał, poprzez branżowe szkolenia.

Rynek pracodawcy? Czy rynek pracownika? Nie ma chyba żadnych wątpliwości, że w ostatnich latach króluje rynek pracownika. Statystyki jasno mówią, że mamy najniższe bezrobocie od kilkunastu lat. Nie inaczej jest również w powiecie radomszczańskim. Na koniec października stopa bezrobocia wynosiła zaledwie 5,30 % procent.

Niestety w beczce miodu pojawia się łyżka dziegciu. Pracodawcy zaczynają dostrzegać poważny problem, w postaci braku chętnych rąk do pracy. Dobrze wykwalifikowana i lojalna kadra zaczyna być w przedsiębiorstwach na wagę złota. Inwestycja w pracowników w ich umiejętności i kwalifikacje to gwarancja rozwoju firmy.

Dobrze wyszkolony pracowników przynosi pracodawcy same wymierne korzyści, a on sam ma poczucie, przynależności do wspólnoty firmy i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że skoro szef w niego inwestuje to znaczy, że jest cennym pracownikiem.

Potwierdzają to również badania przeprowadzone przez firmę B+R Studio na zlecenie firmy Peter Cook Consulting. Wynika z nich między innymi, że pracownicy oprócz godnej pensji, cenią sobie też możliwość podnoszenia kwalifikacji, rozwoju umiejętności i kompetencji miękkich.

Z pełnymi wynikami raportu można zapoznać się TUTAJ.

Jednym z kluczowych narzędzi motywacyjnych, jakie wskazali badani w raporcie, to właśnie szkolenia. Jednak, żeby szkolenia były efektywne, muszą być odpowiednio dobrane do danej branży w jakiej funkcjonuje firma.

W powiecie radomszczańskim najwięcej firm działa w sektorze meblarskim. Firma B+R Studio  Analizy Rynku Meblarskiego, http://brstudio.eu/szkolenia/ między innymi dla firm z tego sektora, proponuje szkolenia dla kadry menadżerskiej, handlowców jak i pracowników produkcyjnych.

Szkolenia opracowywane są na podstawie jednodniowego audytu w firmie, co jest gwarancją, że tematyka będzie dobrana z należytą dokładnością pod dane przedsiębiorstwo. Szkolenia właściwe są przeprowadzane w 3 etapach.

Szkolenia będą idealne dla przedsiębiorstw, które chciałyby osiągnąć lepsze wyniki z obecnym zespołem. Zmagają się z rotacją pracowników czy planują zmiany w zarządzaniu kadry pracowniczej.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE