Inwestorzy żądają odszkodowania

Inwestorzy żądają odszkodowania

W ubiegły piątek do Urzędu Miasta Radomsko wpłynęło pismo od dwóch spółek, Galeria Radomsko FRAM Management i Metalurgia Nieruchomości FRAM Management. Inwestorzy wystosowali roszczenie 9,5 miliona złotych odszkodowania za drogi znajdujące się na terenie parku handlowego.

W 2012 został uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego. Po wydzieleniu na wniosek inwestora dróg, z mocy prawa stały się one własnością miasta, co nastąpiło na przełomie lutego i marca 2016 roku. Z tytułu przejęcia gruntów inwestorowi należy się odszkodowanie.

- W 2012 roku gdy byłem jeszcze radnym naszego miasta mówiłem, że taka sytuacja może nastąpić. Nie głosowałem za tym planem. Apelowałem do poprzednich władz miasta, by podpisać porozumienie z inwestorem, by przekazał nam grunt za symboliczną złotówkę. W takim przypadku uniknęlibyśmy dzisiejszej sytuacji. Póki co, inwestorzy zapraszają do negocjacji. Mamy wypracowaną strategię działania i zrobimy wszystko, by tego odszkodowania nie płacić lub zapłacić jak najmniejsze – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Jednym z argumentów przedstawionych przez prezydenta, który może mieć wpływ na wysokość odszkodowania jest fakt, iż nawierzchnia dróg i zjazdów została wykonana z kostki betonowej, a według ogólne przyjętej praktyki budowania dróg, należało je wykonać z asfaltu. Ponadto po przejęciu gruntów, to właśnie miasto będzie je utrzymywać i remontować.

- Jeżeli negocjacje nic nie dadzą, to będziemy musieli skierować sprawę do sądu. Dzięki temu uda się przesunąć widmo odszkodowania na przyszłe budżety – dodaje prezydent.

 

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE