INVICTA realizatorem Programu Leczenia Niepłodności w mieście Radomsko

INVICTA realizatorem Programu Leczenia Niepłodności w mieście Radomsko Fot. INVICTA

Program dofinansowania do in vitro w ramach Programu Leczenia Niepłodności ruszył w mieście Radomsko i potrwa do 2023 roku. Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA została wybrana na realizatora programu.

Pary biorące udział w programie mogą skorzystać z dofinansowania zabiegów in vitro we wszystkich placówkach INVICTA, jednak dedykowaną jest placówka w Warszawie.

- Jest to czternasty program dofinansowania realizowany przez Kliniki INVICTA. Jesteśmy jedynymi klinikami w Polsce, które realizują tak dużą liczbę programów. Pary z Radomska mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 5 tysięcy złotych. W okresie realizacji programu para może skorzystać z dwukrotnego dofinansowania do procedur jedynie IVF partnerskie lub zabezpieczenie gamet lub zarodków – mówi Agnieszka Staniszewska, rzecznik prasowy, kierownik ds. Komunikacji i PR, INVICTA.

Wsparcie in vitro – dla kogo?

Z dofinansowania do zabiegu in vitro w Radomsku mogą skorzystać pary u których wszystkie inne metody leczenia, rekomendowane przez PTMRiE zakończyły się niepowodzeniem lub nie ma innych metod leczenia przy danej stwierdzonej przyczynie niepłodności.

Kobiety zgłaszające się do programu powinny być w weku pomiędzy 20-40 lat i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej mają szansę na wyidukowanie mnogiego jajeczkowana (AMH powyżej 0,7 ng/ml co najmniej trzy pęcherzyki w jajniku). Warunkowo do programu kwalifikują się kobiety do 42 roku życia, jeżeli stężenie AMH przekracza 1,5 ng/ml i liczba pęcherzyków w jajnikach jest powyżej 5.

– Program skierowany jest do mieszkańców Radomska. Pary, które zmagają się z niepłodnością i spełniają warunki dofinansowania mogą się zgłosić do jednej z naszych klinik, a my pomożemy dopełnić wszelkich formalności. Klinika mieszcząca się w Warszawie jest dedykowaną w tym programie. Placówka mieści się w samym centrum Warszawy przy ul. Złotej 6. Zespół tworzy ponad 50 specjalistów. Posiadamy nowoczesne gabinety lekarskie, dysponujemy również nowoczesną salą operacyjną, gdzie wykonywane są zabiegi w ramach Szpitala Oddziału jednodniowego – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Szybkiej kwalifikacji do programu podlegają pary ze schorzeniem nowotworowym w celu zachowania płodności – mrożenie gamet lub zarodków.

Zakres programu

Procedura obejmuje m.in. wykonanie punkcji pęcherzyków jajowych, znieczulenie ogólne podczas punkcji oraz zapłodnienie pozaustrojowe.

- Dofinansowanie in vitro z programu obejmuje również nadzór nad rozwojem zarodków, hodowlę zarodków oraz transfer zarodków do jamy macicy w cyklu stymulowanym i kriokonserwowanych w syklu spontanicznym. oraz zarodków kriokonserwowanych przez okres trwania programu – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem procedury obejmującym: badania kwalifikujące, nadzór nad stymulacją mnogiego jajeczkowania, niezbędne badania wirusologiczne i innych chorób, koszty leków ponoszą pacjenci.

Kwalifikacja i przygotowanie do programu in vitro

Poza realizację programu w Radomsku INVICTA, realizuje obecnie programy jeszcze w 13 miejscach: Gdańsku, Warszawie, Słupsku, Szczecinie, Chojnicach, Kołobrzegu, Tarnowie Podgórnym, Wrocławiu, Nowogardzie, Gminie Słupsk, Gminie Miasto Świdnica oraz Gminie Kobylnica i Gminie Kielce.

- Przygotowanie do projektu dofinansowania in vitro rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem. Na wizytę można umówić się poprzez formularz na stronie www.klinikainvicta.pl lub telefonicznie: +48 (58) 58 58 800 – dodaje Agnieszka Staniszewska.

Klinika Leczenia Niepłodności INVICTA od 20 lat specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce
i leczeniu niepłodności, zapewniając dostęp do najnowocześniejszych badań diagnostycznych, metod leczenia i procedur medycznych.

Placówki medyczne zlokalizowane są w największych miastach Polski: w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu. Dodatkowo w Słupsku i Gdyni działają filie Kliniki. Do dyspozycji pacjentów jest ponad 100 doświadczonych lekarzy specjalistów z każdej dziedziny.

INVICTA prowadzi jedno z największych laboratoriów embriologicznych w Polsce. Zespół doświadczonych embriologów nieustannie rozwija i podnosi jakość procedur embriologicznych, zapewniając zarodkom optymalne warunki do rozwoju. INVICTA posiada również własne, jedyne w Polsce, akredytowane laboratoria medyczne, specjalizujące się w diagnostyce niepłodności.

W 2005 roku, Klinika INVICTA jako pierwsza w Polsce wprowadziła Diagnostykę Preimplantacyjną metodą FISH. Jako prekursor w skali światowej INVICTA wdrożyła do praktyki klinicznej innowacyjne badanie PGD metodą sekwencjonowania następnej generacji – DNGS. Ponadto specjaliści i naukowcy z Laboratorium opracowują własne, indywidualne metody diagnostyczne PGD, dzięki którym, pary które wcześniej nie miały szans na zdrowe potomstwo, dziś cieszą się rodzicielstwem.

Klinika prowadzi największy w Polsce Genetyczny Bank Komórek Jajowych INVICTA, umożliwiając skorzystanie z programów in vitro z komórkami darowanymi na rzecz niepłodnych par przez zdrowe kobiety.

Jakość usług i procedur jest w INVICTA szczególną wartością, dlatego też placówka posiada liczne certyfikaty jakości i akredytacji, przeprowadza audyty wewnętrzne oraz podlega kontrolom niezależnych, krajowych i międzynarodowych instytucji.

W Klinikach INVICTA ok. 9 na 10 par osiąga swój cel. W przypadku procedury in vitro skuteczność zabiegów wynosi nawet 55,5%. Z usług Kliniki korzystają pary zarówno z Polski, jak i z Europy, Rosji czy Stanów Zjednoczonych, ceniąc sobie jakość, skuteczność i indywidualne podejście. INVICTA uzyskuje jeden z najwyższych odsetków ciąż w Polsce i Europie, a co najważniejsze pomaga spełniać marzenia par o rodzicielstwie.

Kontakt prasowy:
Agnieszka Staniszewska
E-mail: agnieszka.staniszewska@invicta.pl
tel.: + 48 784 375 922

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE