Interwencje strażaków po ulewach i burzach na terenie powiatu radomszczańskiego

Padający od kilku dni deszcz a także burze sprawiają, że w naszym powiecie zalewane są piwnice i posesje. Problem stanowią też drzewa, które spadają na drogi i posesje.

Padający od kilku dni deszcz a także burze sprawiają, że w naszym powiecie zalewane są piwnice i posesje. Problem  stanowią też drzewa, które spadają na drogi i posesje. Radomszczańscy strażacy byli wzywani do usuwania skutków pogodowego żywiołu.
foto:archiwum radomsko24.pl
W piątek 31 maja, strażacy wypompowali wodę z zalanych piwnic i trzech posesji w Józefowie (gm. Ładzice), na ul. Jana III Sobieskiego i ul. Chabrowej w Radomsku. Została wypompowana także woda ze stawu, który groził wylaniem na posesję i zabudowania przy ul. Kukuczki.

1 czerwca wypompowano wodę z zalanej piwnicy przy ul. Brzeźnickiej oraz strażacy usuwali powalone drzewo na drodze gminnej w Jedlnie I.

W niedzielę, 2 czerwca, woda zalała piwnicę w Strzałkowie, przy ul. Siemiradzkiego.

Poniedziałek, 3 czerwca radomszczańskim strażakom upłynął pod znakiem wypompowania wody z zalanej posesji w Józefowie  (gm. Ładzice). Usuwali powalone drzewa na drodze w Jankowicach i powalony konar z budynku Ciężkowiczkach (gm. Żytno). Konar drzewa na skutek silnych podmuchów wiatru spowodował uszkodzenia niezamieszkanego, starego budynku w Radomsku, przy ul. Krakowskiej. Uszkodzone elementy budynku powodowały zagrożenie dla budynków na sąsiednich posesjach. Konieczna była interwencja także w tym przypadku.

Wczoraj, 4 czerwca, strażacy wypompowywali wodę z zalanych posesji i piwnic w Radomsku, przy ul. Różanej, Chabrowej i Krasickiego. Jak powiedział portalowi Radomsko24.pl, mł. kpt. Artur Bartosik z KPPSP,  najgorsza sytuacja jest na ul. Chabrowej, gdzie woda napływa z łąk w stronę posesji mieszkalnych. Tam strażacy spodziewają się kolejnych interwencji.  Usunięto także drzewo na drodze w Granicach (gm. Masłowice).

Więcej o:
straż pożarna straż kppsp radomsko burze interwencje nawałnice zalane piwnice powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE