Interwencja radnej przyniosła efekt. W Stobiecku Miejskim będzie gazociąg

Interwencja radnej przyniosła efekt. W Stobiecku Miejskim będzie gazociąg Fot. pixabay.com

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomsku Jadwiga Łysik w ubiegłym roku zapytała mieszkańców dzielnicy Stobiecko Miejskie, czy chcieliby korzystać z sieci gazowej. W związku z dużym zainteresowaniem, radna zainteresowała sprawą władze miasta. Te z kolei zwróciły się do Polskiej Spółki Gazownictwa. Podjęte działania przyniosły efekt.

Po informacjach od mieszkańców Stobiecka Miejskiego, Jadwiga Łysik wystąpiła z wnioskiem do władz miasta, by te poparły jej inicjatywę i skierowały pismo do Polskiej Spółki Gazownictwa.

- Wpisując się w walkę ze smogiem dajmy mieszkańcom wybór zamiany węgla na gaz lub energię elektryczną – mówi radna Jadwiga Łysik.

Informację o potrzebie budowy gazociągu w Stobiecku Miejskim władze Radomska przesłały do Polskiej Spółki Gazownictwa. W marcu otrzymały odpowiedź, z której wynika, że inwestycja – w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców zostanie zrealizowana.

Z pisma przesłanego przez łódzki oddział Polskiej Spółki Gazownictwa wynika, że dokumentacja projektowa tego zadania powinna być gotowa do 2022 roku.

Inwestycja obejmie ulice: Brzeźnicką, Częstochowską, Tatarską, Fredry, Rocha, Kukuczki, Sobieskiego, Korczaka, Łabusia, Kordeckiego, Orląt Lwowskich, Makuszyńskiego i Iwaszkiewicza.

Więcej o:
radomsko stobiecko miejskie gazociąg radna jadwiga łysik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE