„Interpretacje” Renaty Wolskiej w MDK w Radomsku

„Interpretacje” Renaty Wolskiej w MDK w Radomsku Fot. mat. organizatora

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa i rysunku radomszczanki Renaty Wolskiej pt. „Interpretacje”. Wernisaż odbędzie się w piątek 10 listopada, godz. 17.30. Galeria MDK.

Renata Wolska drogę z malarstwem rozpoczęła w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w Klubie Plastyka. To właśnie tutaj pod okiem Piotra Pawłowskiego najpierw uczyła się, a później doskonaliła swój warsztat. Przyznała też, że wielką inspiracją był dla niej malarstwo Stanisława Imienińskiego. Po trzech latach wraca do Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Tym razem artystka wprowadza nas w świat pasteli i akwareli uzupełniając wystawę obrazami olejnymi. Jak zawsze najważniejszym tematem są kwiaty, jednak teraz uwagę zwracają dziecięce portrety i wizerunki zwierząt.

- Odkąd pamiętam otaczający mnie świat budził uczucia zachwytu. I tak też pozostało. Stąd taka różnorodność tematyki. Pytanie tylko jakie sobie zawsze zadaję to, jakie środki wyrazu byłyby w tym momencie najwłaściwsze? Jak pokazać istotę, charakter i piękno danego tematu? - zastanawia się autorka.

Więcej o:
wystawa mdk mdk radomsko wernisaż
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE