Interaktywne miasteczko zawita do Radomska

Interaktywne miasteczko "Planeta Energii" już w poniedziałek 22 kwietnia zawita do Radomska. Na radomszczan czekają niesamowite atrakcje - m.in. samochody napędzane siłą mięśni czy mini elektrownia wodna.

Interaktywne miasteczko "Planeta Energii" już w poniedziałek 22 kwietnia zawita do Radomska. Na radomszczan czekają niesamowite atrakcje - m.in. samochody napędzane siłą mięśni czy mini elektrownia wodna.

Mobilne centrum edukacyjne będzie dostępne dla radomszczan przed Miejskim Domem Kultury w Radomsku przez dwa dni - w poniedziałek i wtorek. W godzinach 9.00 - 14.00 miasteczko będą zwiedzać zaproszone klasy ze szkół podstawowych z Radomska, a w godzinach 15.00 - 18.00 będą je mogli odwiedzić wszyscy chętni. Wstęp będzie wolny.

 

- Film 3D o Energoludkach – sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, niecodzienne pokazy i eksperymenty naukowe prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, multimedialne zabawy edukacyjne oraz wiele innych niespodzianek czeka na odwiedzających interaktywne miasteczko, które na dwa dni wyląduje przed Miejskim Domem Kultury w Radomsku. Goście „Planety Energii” w trakcie wizyty dowiedzą się czym jest prąd oraz jak racjonalnie i bezpiecznie należy z niego korzystać. - mowi Justyna Gościńska z Havas PR.

 

Interaktywne miasteczko przyjedzie do naszego miasta dzięki uczniom klasy III "B" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku. Uczniowie tej szkoły, wraz z panią Moniką Skrzypczak oraz panią Elżbietą Kaczmarczyk, znaleźli się bowiem wśrod laureatów ogólnopolskiego konkursu "Planeta Energii". Konkurs ten, zorganizowany przez grupę ENERGA, mial na celu propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz promowanie wśrod najmłodszych odpowiedzialnych i proekologicznych postaw.

 

Podczas popołudniowych zajęć w mobilnym centrum radomszczanie będą mogli wziąć także udział w rywalizacji miast i wygrać dodatkową nagrodę dna uczniow PSP 6.

 

- Po godzinie 15:00 w miasteczku pojawi się sztafeta złożona z sześciu rowerków. Urządzenie zostanie podpięte do baterii, w której gromadzona będzie energia elektryczna wytworzona za pomocą siły mięśni uczestników sztafety. Mieszkańcy, którzy zgromadzą najwięcej energii zdobędą dodatkową nagrodę dla szkoły, z której pochodzi zwycięska klasa. Ogłoszenie wyników nastąpi w czerwcu. - dodaje Justyna Gościńska.

Więcej o:
planeta energii psp nr 6 prąd
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE