Radomsko, Łódzkie 13.0o Sobota, 21 Września 2019

Integracja polskiej i ukraińskiej młodzieży

Miasto
Beata Januszewska

Dobiega końca wizyta młodzieży z Ukrainy, która przyjechała do Radomska w ramach wymiany z partnerskim miastem Wozniesiensk. W Punkcie Edukacyjnym Nadleśnictwa Radomsko na Podświerku zorganizowano uczniom czas na wspólnych grach i zabawach przy ognisku.

W Punkcie Edukacyjnym Nadleśnictwa Radomsko na Podświerku 13 marca zorganizowano spotkanie integracyjne dla polskiej i ukraińskiej młodzieży. Młodzi Ukraińcy przebywają w Radomsku w ramach wymiany z partnerskim miastem Wozniesiensk, przyjechała też młodzież z Jużnoukraińska. Ze strony ukraińskiej wymianę koordynuje ksiądz Karol Karwowski, który w obu tych miastach jest proboszczem.

Na Podświerku pogoda i humory dopisały. Dzieci uczestniczyły w zmaganiach sportowych, było ognisko z kiełbaskami i kaszankami. Nie zabrakło gitary i harcerskich śpiewów.

Natomiast 14 marca ukraińska młodzież pojechała na wycieczkę do Krakowa. Przewidziane jest m.in. zwiedzanie Wawelu, Bazyliki Mariackiej, starego miasta oraz innych atrakcji dawnej stolicy Polski.

komentarze