Innowacyjna lekcja historii w szkole w Strzałkowie

Innowacyjna lekcja historii w szkole w Strzałkowie Fot. UG Radomsko

Szkoły podstawowe z terenu gminy Radomsko wzięły udział w projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji”, realizowanym przez Fundację Arte et Marte. Gospodarzem wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Strzałkowie.

Dzięki projektowi uczniowie klas 7 i 8 wraz z nauczycielami i wójtem gminy Radomsko Romanem Radczycem uczestniczyli w widowisku historycznym zrealizowanym w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), która sprawia, że widz staje się uczestnikiem wydarzeń.

Projekt „Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji” ma dwa główne cele. Po pierwsze, przedstawienie uczniom nowoczesnego sposobu uczenia się historii poprzez projekcję dwóch filmów „Kartki z Powstania”, czyli 15-minutowego filmu na temat Powstania Warszawskiego i „Wiktoria 1920” – 30-minutowego filmu o bitwie polsko-bolszewickiej . Po drugie, szkolenie nauczycieli z technologii i możliwości  wykorzystywania technologii VR w codziennym nauczaniu. 

- Dzięki technologii VR uczestnicy projektu oglądając dwa znakomite filmy „Kartka z Powstania” i „Wiktoria 1920” stają się uczestnikiem wydarzeń. Przenoszą się w czasie i czują emocje, jakie towarzyszyły powstańcom w sierpniu 1944 r. i obrońcom Warszawy z 1920 r. - wyjaśnia Grzegorz Sawoński, menedżer wystawy „Innowacyjna Historia”.

Uczestnicy projektu po jego zakończeniu zgodnie stwierdzili, że była to bardzo cenna lekcja historii.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko strzałków szkoła strzałków projekt lekcja historii innowacyjna historia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE