Inicjatywa MRM Radomska: Radomszczański Głos Młodzieży

Inicjatywa MRM Radomska: Radomszczański Głos Młodzieży

Radomszczański Głos Młodzieży to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miasta Radomska, która ma na celu zainteresowanie młodych tematyką dziennikarstwa. Młodzieżowi dziennikarze zyskają niepowtarzalną okazję do podniesienia swoich umiejętności literackich oraz nauczą się pracy z tekstem.

- RGM z założenia jest portalem młodzieżowym, a więc porusza tematy bliskie młodzieży. Próżno szukać u nas informacji o stłuczce dwóch samochodów na ul. Przedborskiej czy wieści rodem z kroniki kryminalnej – zamiast tego można poczytać o sukcesach radomszczańskiej młodzieży, nadchodzących inicjatywach kulturalnych i opiniach młodych na temat tego, co obecnie dzieje się w naszym mieście – mówi Mateusz Patalan.

Zobacz także: Pod Prąd odc. 69: Mateusz Patalan

- Posiadamy profil na Facebooku i Instagramie, w niedalekiej przyszłości otrzymamy również własną witrynę internetową. Aktualnie RGM tworzą trzy osoby, jednak docelowo zespół ma być znacznie liczniejszy. Jesteśmy wspierani nie tylko przez MRM, ale i cały Urząd Miasta, a pozytywnie o naszym projekcie wypowiadał się prezydent miasta Radomsko, Jarosław Ferenc - dodaje.

Zachęcamy do polubienia profilu Radomszczański Głos Młodzieży na Facebooku oraz Instagramie.

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska rada miasta radomska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE