Inicjatywa Jeremie dla rozwoju firm

Dzięki kredytom zabezpieczonym poręczeniem portfelowym w ramach Inicjatywy JEREMIE mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą szybciej i prościej otrzymać kredyt.

Dzięki kredytom zabezpieczonym poręczeniem portfelowym w ramach Inicjatywy JEREMIE mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą szybciej i prościej otrzymać kredyt.


 

O poręczeniach portfelowych w ramach Inicjatywy JEREMIE pisaliśmy już dwa tygodnie temu. Tę formę wsparcia przedsiębiorców w swojej ofercie posiada ESBANK Bank Spółdzielczy. Z poręczenia oferowanego przez ESBANK mogą skorzystać mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność na terenie województwa łódzkiego.

- ESBANK w wyniku udziału w konkursie pozyskał dla naszych obecnych i przyszłych Klientów limit na poręczenia kredytów udzielonych MŚP. Poręczenia takiego udziela Bank Gospodarstwa Krajowego, który był organizatorem konkursu. W efekcie nasi Klienci mogą uzyskać bez wychodzenia z banku zabezpieczenie spłaty kredytu w wysokości nawet do 80 % kwoty kredytu – mówi Janusz Trajdos, Dyrektor ds. Bankowości Korporacyjnej w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

Kredyt z poręczeniem w ramach Inicjatywy Jeremie można przeznaczyć na budowę, rozbudowę lub rozszerzenie działalności gospodarczej, a w szczególności na:

 • realizację zasadniczych zmian procesu produkcyjnego,
 • wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych,
 • unowocześnienie składników majątku trwałego - zakup wyposażenia w maszyny, urządzenia, aparaty w tym także zakup środków transportu bezpośrednio związanych z celem realizowanego przedsięwzięcia,
 • budowę instalacji i urządzeń sprzyjających oszczędności surowców i energii,
 • informatyzację,
 • dostosowanie przedsiębiorstwa do standardów i norm krajowych i unijnych,
 • tworzenie nowych, trwałych miejsc pracy,
 • inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju przedsiębiorstwa.


Maksymalny okres, na jaki przedsiębiorcy mogą wziąć kredyt z poręczeniem, to aż 6 lat. Maksymalna wartość poręczenia kredytu to natomiast 500 000 zł, a kwota ta jest uzależniona od wysokości kredytu oraz okresu prowadzenia działalności gospodarczej.

- Na najbardziej preferencyjne warunki mogą liczyć tzw. start-upy, czyli podmioty prowadzące działalność poniżej 24 miesięcy. Takie firmy mogą otrzymać poręczenie w wysokości 80% wartości kredytu, przy kwocie kredytu do 500 000 zł. – tłumaczy Janusz Trajdos.

Dzięki poręczeniu kredytu w ramach Inicjatywy JEREMIE znacznie skraca się procedura uzyskania kredytu, ponieważ wszelkie formalności związane z uzyskaniem poręczenia załatwiane są bezpośrednio w ESBANKU Banku Spółdzielczym.

- Sam kredyt natomiast staje się bardziej dostępny, szczególnie dla Klientów, którzy mają niewystarczające własne zabezpieczenia. Jest to szczególnie istotne dla małych firm lub tych bez historii kredytowej lub podmiotów prowadzących działalność od niedawna.  I najważniejsze: Kredytobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych wydatków związanych z ustanowieniem zabezpieczenia w formie poręczenia, ponieważ zastosowana jest pomoc de minimis. – podkreśla Janusz Trajdos.

Dodatkowych informacji na temat kredytów dla firm z poręczeniem portfelowym w ramach Inicjatywy JEREMIE udzielają wybrane placówki ESBANKU Banku Spółdzielczego.

- Doradcy Klienta Korporacyjnego odpowiedzą na pytania oraz pomogą przy dopełnieniu wszystkich formalności związanych z udzieleniem kredytu i poręczenia. Te formalności, mając na uwadze oczekiwania naszych Klientów, zawsze staramy się ograniczyć do minimum. Dzięki temu przedsiębiorcy w ESBANKU Banku Spółdzielczym mogą liczyć na szybką, sprawną i profesjonalną obsługę. – dodaje Janusz Trajdos.

Placówki ESBANKU Banku Spółdzielczego oferujące kredyty z poręczeniem portfelowym w ramach inicjatywy JEREMIE:

 1. Oddział nr I w Radomsku, ul. Pułaskiego 11, tel. 44 744 10 10
 2. Oddział nr II w Radomsku, ul. Pułaskiego 11, tel. 44 744 10 08
 3. Oddział nr IV w Piotrkowie Trybunalski, ul. Próchnika 36, tel. 44 744 11 16
 4. Oddział nr V w Łodzi, ul. Piotrkowska 193, tel. 42 279 76 03
 5. Oddział nr VI w Wieluniu, ul. Wojska Polskiego 2, tel. 43 656 44 02
Więcej o:
jeremie esbank przedsiębiorcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE