Informacja o ładunku z gazem trującym w przedszkolu nr 2 w Radomsku to fałszywy alarm

Informacja o ładunku z gazem trującym w przedszkolu nr 2 w Radomsku to fałszywy alarm Fot. Klaudia Gajda

W środę, 9 grudnia 2020 r. przeprowadzono kontrolę Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomsku. Zarządzono ją po otrzymaniu informacji, że na terenie placówki może się znajdować ładunek z gazem trującym. Na szczęście alarm okazał się fałszywy.

Dyrektor Jolanta Ślęzak tuż po przyjściu do pracy zobaczyła na skrzynce mailowej wiadomość z informacją o zagrożeniu ładunkiem z gazem trującym. Dyrektor natychmiast zadzwoniła na policję, z racji, że były to godziny poranne wstrzymano przyjmowanie dzieci do przedszkola, poinformowano organ prowadzący o sytuacji.

- Policja przyjechała i sprawdziła przedszkole. E-mail był jak się okazało i jak się też spodziewaliśmy fałszywy, jednak z drugiej strony ja się bałam zaryzykować i pozwolić na to, by dzieci zostały w budynku – mówi Jolanta Ślęzak, dyrektor placówki.

W tym przedszkolu taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy. Jednak w Polsce od września tego roku było już kilkanaście podobnych przypadków, kiedy to placówki otrzymywały maila z informacja o zagrożeniu bombą lub właśnie trującym gazem.

Więcej o:
radomsko przedszkole nr 2 radomsko bomba ładunek wybuchowy ewakuacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE