Infolinia spisowa wydłuża godziny pracy

Infolinia spisowa wydłuża godziny pracy Fot. pixabay.com

Do 30 września 2021 r. infolinia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań, działająca pod numerem 22 279 99 99, będzie do dyspozycji każdego dnia – również w soboty i niedziele - w godzinach od 8.00 do 20.00 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).

Dzwoniąc na infolinię spisową można nie tylko wypełnić obowiązek spisowy, ale również zweryfikować tożsamość rachmistrza. Dokonanie spisu przez telefon nie trwa długo – zajmuje tylko około 10 minut.

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy, a za odmowę uczestnictwa w tym badaniu grozi kara grzywny w wysokości do 5 tys. zł.

Spis Powszechny trwa tylko do 30 września 2021 r. To ostatni dzień, kiedy można wypełnić formularz spisowy. Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Spis przez telefon to tylko jedna z dostępnych opcji. Spisu można dokonać również za pomocą aplikacji spisowej dostępnej na stronie spis.gov.pl. Samospis przez Internet możliwy jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Punkty spisowe działają stacjonarnie również w urzędach miast i gmin - w godzinach ich pracy. Z osobami, które nie zdecydują się spisać samodzielnie, może kontaktować się – osobiście lub telefonicznie, rachmistrz spisowy. Rachmistrzowie dzwonią z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Urząd Miasta w Radomsku przypomina, że 16 września (czwartek) na terenie Placu Targowego w Radomsku w godzinach 8:00-12:00 działać będzie Mobilny Punkt Spisowy.

Więcej o:
narodowy spis powszechny infolinia spisowa infolinia spisowa godziny pracy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE