Inauguracja roku szkolnego

Dziś uczniowie po wakacjach wrócili do szkoły. Przywitani ciepłymi słowami dyrektorów i nauczycieli, w galowych strojach rozpoczęli nowy rok. Jutro pierwszy dzień nauki.

Dziś uczniowie po wakacjach wrócili do szkoły. Przywitani ciepłymi słowami dyrektorów i nauczycieli, w galowych strojach rozpoczęli nowy rok. Jutro pierwszy dzień nauki.

1 września (a w tym roku 2 września) to szczególny okres dla najmłodszych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Do pierwszej klasy szkoły podstawowej w tym roku szkolnym uczęszczać będzie 428 uczniów w 20 oddziałach klas pierwszych, a ogólnie do szkół zapisanych jest 1154 uczniów – poinformował Wydział Edukacji i Wychowania w radomszczańskim magistracie.

Można mówić o niewielkich zmianach w szkołach średnich w powiecie. Liczba uczniów w klasach pierwszych to 1090 osób. Utworzonych zostało 36 oddziałów tych klas. Największym powodzeniem wśród absolwentów gimnazjów cieszył się radomszczański Elektryk. Od podania informacji o rekrutacji do szkół średnich w lipcu  zmianie  uległa ilość oddziałów klas pierwszych w szkole w Przedborzu. - W połowie lipca chęć uczenia się w klasie I w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu zgłosiło 34 osoby – ale w sierpniu zgłosiło się kolejnych 8 osób, stad decyzja o utworzeniu 2 klas pierwszych – poinformował rzecznik starostwa Arkadiusz Szczegodziński.

Redakcja Radomsko24 życzy Wam udanego roku szkolnego i samych sukcesów. W szczególności tym, którzy dziś pierwszy  raz witają się ze szkołą i tym przed którymi w tym roku ważne wybory – co do przyszłej szkoły ponadgimnazjalnej i kierunku studiów. Niech ten rok szkolny przebiegnie Wam szybko i optymistycznie, bo już za 10 miesięcy….. wakacje, znów będą wakacje!

Więcej o:
rozpoczęcie roku powitanie roku pierwszy dzień szkoły nowy rok szkolny 2013/2014
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE