Impregnacja nowej kostki brukowej - czy warto?

Impregnacja nowej kostki brukowej - czy warto?

Planujesz nowy podjazd lub ścieżkę? Położenie kostki brukowej będzie doskonałym wyborem. To trwały i estetyczny materiał, który posłuży Ci przez długie lata, jednak pod warunkiem, że będziesz o niego dbać. Pierwszym krokiem jest impregnacja nowej kostki brukowej. W poniższym artykule dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w dobry impregnat i już na początku zabezpieczyć ścieżkę lub werandę.

Impregnat do nowej kostki - po co się go używa?

Jeśli impregnacja kojarzy Ci się wyłącznie z renowacją kostki brukowej po kilku latach eksploatacji, najwyraźniej nie słyszałeś o zbawiennym działaniu preparatu po zastosowaniu na nowej kostce. Musisz pamiętać, że Twój chodnik lub taras przez cały rok będzie się zmagał z promieniowaniem UV, zmianami temperatury, opadami deszczu i innymi warunkami atmosferycznymi. Istnieje duże ryzyko, że z czasem zarośnie mchem albo ulegnie uszkodzeniu. Grożą mu także tłuste plamy i inne zabrudzenia. Aby tego wszystkiego uniknąć albo przynajmniej odwlec w czasie, warto zastosować impregnat do nowej kostki brukowej. Dzięki niemu jej struktura od początku będzie dużo lepiej chroniona, a jej kolor tak szybko nie zblaknie. W przypadku plam będzie je łatwiej usunąć, a do tego na powierzchni nie będą pojawiały się porosty. Należy jednak pamiętać, że kostkę można poddać impregnacji dopiero po 30 dniach od jej założenia.

Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać?

Impregnat do kostki brukowej będzie skuteczny tylko wtedy, gdy użyje się odpowiedniego preparatu. Rekomendujemy impregnaty naszej firmy ponieważ cechują się właściwie dobranymi składnikami, które pozwalają na prawidłowe zabezpiecznie struktury kostki. Ochronią ją przed czynnikami atmosferycznymi typu deszcz, śnieg czy mróz oraz powstawaniem zanieczyszczeń biologicznych takich jak mech. Poza tym zwiększą jej odporność na uszkodzenia mechaniczne, a dzięki utworzeniu cienkiej powłoki, która odbija promienie słoneczne, zapobiegną blaknięciu koloru. Zapewniamy, że warstwa ochronna, którą tworzą nasze impregnaty - zwykłe, barwiące czy dające efekt mokrej kostki - utrzymuje się przez długi czas. Wszystko dzięki silnie przylegającym cząsteczkom, które tworzą zwartą strukturę i zapewniają estetyczny efekt wizualny.

Impregnacja nowej kostki brukowej krok po kroku

Przystępując do impregnacji nowej kostki brukowej - najwcześniej po 30 dniach od jej założenia - warto zacząć od zmycia kurzu i piachu, na przykład za pomocą myjki ciśnieniowej lub węża ogrodowego. Jeśli jednak między czasie powstało wyjątkowo trudne zabrudzenie, można użyć specjalnego środka do czyszczenia kostki brukowej. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego impregnatu do kostki, najlepiej z linii PAD FLEGEN. Jeśli uznasz, że chcesz, aby Twój chodnik był bardziej oryginalny, możesz użyć impregnatu dającego efekt “mokrej kostki”, który nie tylko zabezpieczy powierzchnię przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, ale również ożywi całą powierzchnię.

To Ci się przyda

Oprócz naszego impregnatu do kostki brukowej, będziesz potrzebować dużego wałka z przedłużką lub na kiju, a jeśli powierzchnia jest naprawdę spora, agregatu malarskiego (lub innego opryskiwacza) oraz pędzla do trudno dostępnych miejsc. Rozumiemy jednak, że nie każdy dysponuje agregatem, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej wypożyczalni lub zapoznania się z ofertą agregatów do natryskowego nakładania impregnatu z naszego sklepu Oprócz tego należy przygotować węża ogrodowego (ewentualnie myjkę ciśnieniową) w celu zmycia kurzu i piasku. Jak była mowa wcześniej, jeśli do tej pory powstało jakieś silne zabrudzenie, można również użyć środka do czyszczenia kostki brukowej. 

Zalety impregnacji nowej kostki brukowej

Dzięki zaimpregnowaniu kostki brukowej już na samym początku eksploatacji:

• jej powierzchnia staje się odporniejsza na działanie czynników atmosferycznych i urazy mechaniczne;
• jej kolor jest chroniony przed promieniami UV, a co za tym idzie utrzyma się dłużej;
• w przypadku powstania plam i innych zabrudzeń dużo łatwiej będzie je usunąć;
• zmniejsza się ryzyko wystąpienia mchów i porostów;
• otrzymuje się ciekawy efekt wizualny (w przypadku użycia impregnatu innego niż zwykły).

Jesteśmy zdania, że impregnacja nowej kostki brukowej to zawsze dobry pomysł. W myśl zasady, że “lepiej zapobiegać niż leczyć”, nie sposób nie skorzystać z możliwości ochrony ścieżki czy podjazdu przed domem.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE