Implantacja esperalu w Łodzi - farmakologiczne leczenie alkoholizmu

Implantacja esperalu w Łodzi - farmakologiczne leczenie alkoholizmu

Terapia od lat wykorzystywana jest w przypadku uzależnienia od alkoholu. W pierwszym roku walki z nałogiem najtrudniejsze jest pozostanie w trzeźwości mimo pojawiających się pokus. Rozwiązaniem tego problemu może być lek Disulfiram, szerzej znany jako wszywka esperal. Tabletki dla alkoholika są implantowane domięśniowo na czas 8-12 miesięcy.

Czym jest wszywka stosowana w przypadku leczenia alkoholizmu?

Disulfiram WZF to tabletki dla alkoholika w formie wszywki. W Łodzi zabieg wszycia esperalu wykonują chirurdzy w prywatnych klinikach leczenia choroby alkoholowej. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje implantacji. Dlatego też publiczne placówki medyczne nie oferują tej metody walki z nałogiem. Nie oznacza to, że przeprowadzenie zabiegu wszywki w Łodzi jest niebezpieczne. Trwa zaledwie 30 minut wraz z konsultacją.

Znieczulenie miejscowe sprawia, że wizyta jest bezbolesna. Mimo wszystko to działanie chirurgiczne. Dlatego wymaga podpisania przez pacjenta zgody na zabieg.

Jesteś ciekawy, jak wygląda przebieg leczenia esperalem w Łodzi? Odwiedź stronę przychodni: https://nasz-gabinet.pl/lodz/esperal/

Jak osoba uzależniona reaguje na lek esperal? Skutki uboczne nie są odczuwane, jeśli w organizmie nie znajduje się płyn etylowy. Gdy abstynencja nie jest zachowana, pacjent musi liczyć się z nieprzyjemnymi i długotrwałymi konsekwencjami związanymi ze spożyciem alkoholu - zatruciem.

Alkoholik źle się czuje przez nawet 10 godzin, ponieważ metabolizm alkoholu jest zaburzony. Następuje to przy każdej próbie zakończenie okresu trzeźwości, a negatywne objawy zwiększają się wraz z ilością wypitych trunków alkoholowych. Stan jest bardzo krzywdzący dla osób uzależnionych, dlatego abstynencja staje się lepszym rozwiązaniem. Ułatwia to również kontynuowanie leczenia i wypracowywanie nowych rozwiązań.

Esperal Łódź - wizyty domowe i ich sens

Dzięki stałemu rozwojowi medycyny leczenie uzależnień jest możliwe dzięki kilku metodom. Dla niektórych osób alkoholizm wywołuje wewnętrzne poczucie wstydu, przez co wybierają wizyty domowe. Dlaczego centrum medyczne to bezpieczniejszy wybór w przypadku wszycia esperalu w Łodzi? Lek można zaszyć tylko w sterylnym miejscu przy użyciu jednorazowego sprzętu. W mieszkaniu pacjenta trudniej zadbać o bezpieczeństwo implantacji wszywki alkoholowej. Przeprowadzenie profesjonalne zabiegu oznacza wykonanie nacięcia na skórze, umieszczenie domięśniowo tabletek i założenie szwów. Niehigieniczne warunki mogą doprowadzić do zakażenia rany lub wystąpienia powikłań.

Dla własnego bezpieczeństwa lepiej wybrać przystosowaną do tego przychodnię jak Nasz Gabinet. Doświadczony lekarz nie tylko bezpiecznie przeprowadzi zabieg zaszycia esperalu, ale będzie miał również czas na weryfikację przeciwwskazań i wyjaśnienie przebiegu leczenia farmakologicznego. Pacjent może również liczyć na stałą opiekę, kontakt, a także kontynuację terapii bez szukania dalej wsparcia.

Cena esperalu - ile kosztuje wszycie wszywki alkoholowej w Łodzi

Oryginalna wszywka alkoholowa dostępna jest tylko w aptekach. Samodzielne zdobywanie leku bez recepty i rekomendacji lekarza może nie być bezpieczne. Dla pacjentów zazwyczaj liczy się to, jak działa esperal co zrobić, aby uniknąć negatywnych skutków. Często powtarzane jest również zapytanie wszywka alkoholowa Łódź cena. Zabieg zaszycia alkoholowego w przychodni Nasz Gabinet - najczęściej wybieranej poradni w województwie łódzkim, zaczyna się od 600 zł.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze specjalistą z przychodni Nasz Gabinet.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE