Ile za deszczówkę zapłacisz w Radomsku?

Ile za deszczówkę zapłacisz w Radomsku? Fot. pixabay.com

Prezydent Jarosław Ferenc podpisał zarządzenie, w którym ustalono wysokość za odprowadzanie wód opadowych tzw. „deszczówki” do sieci kanalizacyjnej.

Zgodnie z obwiązującym prawem wodnym, podatek „od deszczu” dotyczy m.in. właścicieli budynków o powierzchni ponad 3,5 tys. m2, którzy dokonali zabudowania działki w co najmniej 70% (tereny przemysłowe, duże powierzchnie handlowe, magazyny, biurowce, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe).

Cennik w Radomsku

Powierzchnie szczelne dróg, wjazdów, parkingów, chodników betonowych i asfaltowych oraz dachów (bez VAT):
- 0,14 zł za m2 - za kwartał - dla podmiotów odprowadzających wody opadowe i roztopowe bezpośrednio lub pośrednio do kanalizacji deszczowej lub sieci otwartej kanalizacji deszczowej
- 0,11 zł za m2 - za kwartał – dla podmiotów korzystających ze zbiorników odprowadzających i odpływowych

Powierzchnie szczelne przemysłowe, składowe i bazy transportowe oraz inne powierzchnie zanieczyszczone
- 0,38 zł za m2 - za kwartał – dla podmiotów odprowadzających wody opadowe i roztopowe bezpośrednio lub pośrednio do kanalizacji deszczowej lub sieci otwartej kanalizacji deszczowej
- 0,30 zł za m2 - za kwartał – dla podmiotów korzystających ze zbiorników odprowadzających i odpływowych

Zarządzenie podpisane zostało 26 lutego i wejdzie w życie po 14 dniach po ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Pieniądze z opłat będą odprowadzane do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, które jest instytucją rządową. Do niej trafi 90 procent wpływów z podatku, 10 procent zasili budżet miasta, co ma pokryć koszty związane ze ściągalnością tych opłat. Z opłat zwolnione są np. kościoły i związki wyznaniowe.

Więcej o:
podetek od deszczu podatek radomsko deszczówka radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE