Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Polsce?

Ile kosztuje ubezpieczenie na narty w Polsce?

Polacy chętnie uprawiają tzw. białe szaleństwo na stokach. Czasami jednak wystarczy chwila nieuwagi, aby szusowanie skończyło się poważnym wypadkiem. Przed takimi zdarzeniami nie da się uchronić, ale można zabezpieczyć się finansowo. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie na narty.

Ile zapłacisz za ubezpieczenie dla narciarzy?

Nie da się jednoznacznie podać konkretnej kwoty, ponieważ jest to kwestia zależna od wielu czynników. Niemałe znaczenie ma wewnętrzna polityka konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, m.in. w kwestii szacowania ryzyka ubezpieczeniowego.

Jak wynika z wielu kalkulacji, koszt ubezpieczenia na narty w Polsce wcale nie jest wysoki. Za weekendowy wyjazd trzeba zapłacić średnio kilkanaście złotych. Cena obejmuje sumę ubezpieczenia na poziomie 50-100 tys. złotych, a nawet pokrycie kosztów leczenia. Koszt będzie wyższy, jeśli wyższa będzie suma ubezpieczenia.

Więcej o kosztach ubezpieczenia dla narciarzy przeczytasz w artykule http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ile-kosztuje-ubezpieczenie-na-narty-w-polsce/.

Jak wybrać ubezpieczenie na narty w Polsce?

Polisa polisie nierówna, o czym można przekonać się, przeglądając ubezpieczenia dostępne na stronie www.ubezpieczeniaonline.pl. Oznacza to, że oferty należy ze sobą porównać, aby móc wybrać rozwiązanie adekwatne do potrzeb.

Decydując się na ubezpieczenie na narty w Polsce, trzeba wziąć pod uwagę takie aspekty jak:
    • suma ubezpieczenia,
    • zakres ochrony,
    • wyłączenia odpowiedzialności.

Duże znaczenie ma ostatnia kwestia – od tego zależeć będzie, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenie na narty – czy to wystarczy?

O ile standardowe ubezpieczenie na narty obejmuje przede wszystkim uszczerbek na zdrowiu w razie wypadku na stoku, o tyle nie obejmuje innych szkód – szczególnie wyrządzonych osobom trzecim. Dlatego warto rozważyć ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jest to polisa, na mocy której ubezpieczyciel przejmuje odpowiedzialność finansową w razie, gdyby ubezpieczający wyrządził szkody innym narciarzom.

Aby wyjazd na narty nie przerodził się w koszmar, warto wykupić ubezpieczenie dla narciarzy rozszerzone o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Nie ma przy tym znaczenia, że opłacasz składki na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i masz zapewniony dostęp do lekarzy. O ile faktycznie dzięki temu możesz skorzystać z darmowego leczenia, nie otrzymasz dodatkowego świadczenia w razie złamania kończyn czy innych urazów doznanych podczas jazdy na nartach.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE