Ile dzieci z Ukrainy uczy się w radomszczańskich szkołach i przedszkolach?

Ile dzieci z Ukrainy uczy się w radomszczańskich szkołach i przedszkolach? Fot. pixabay.com

We wtorek, 22 marca 2022 r. odbyło się zdalne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Radomsku. Komisja pozytywnie zaopiniowała zmiany do tegorocznego budżetu w zakresie obejmującym prace Komisji. Zmiany dotyczyły m.in. zmniejszenia subwencji oświatowej, a także zwiększenia wydatków na realizację inwestycji (modernizacja „Orlika” i sali widowiskowej MDK).

Radni pozytywnie zaopiniowali także zmiany w uchwale w sprawie pobierania opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych. Do tej pory było to 35 procent minimalnego wynagrodzenia lecz kwota nie mogła przekroczyć 1000 zł. Teraz zaproponowana w uchwale stawka to 900 zł.

Komisja wysłuchała sprawozdania dotyczącego średnich wynagrodzeń dla nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego za 2021 rok oraz informacji na temat sytuacji dzieci z Ukrainy w szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Radomsko.

Obecnie w szkołach podstawowych uczy się 185 dzieci z Ukrainy, a 25 przebywa w przedszkolach. Dzieci uczęszczają do istniejących oddziałów. Dodatkowy oddział zostanie utworzony w PP nr 3. Miasto ponadto stworzyło 2 etaty dla tłumaczy do pomocy w szkołach.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko komisja oświaty uczniowie ukraina uchodźcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE