IKEA w Polsce - zaczęło się od Radomska!

Co wspólnego mają ze sobą IKEA i nasze miasto? Jak się okazuje - bardzo wiele! To w Radomsku rozpoczęła się bowiem współpraca tej szwedzkiej firmy z Polską. Dokładnie 50 lat temu - 21... ››

Co wspólnego mają ze sobą IKEA i nasze miasto? Jak się okazuje - bardzo wiele! To w Radomsku rozpoczęła się bowiem współpraca tej szwedzkiej firmy z Polską.

 

Dokładnie 50 lat temu - 21 stycznia 1961 r. do Polski przybył Ingvar Kamprad, założyciel IKEA. Celem tej wizyty było nawiązanie współpracy z polskimi producentami mebli. Kamprad trafił do Radomska i już na drugi dzień po przyjeździe IKEA złożyła swoje pierwsze zamówienie w Zakładzie Mebli Giętych w Radomsku.

 

- Zamówienie to dotyczyło między innymi 500 sztuk krzeseł ÖGLA wytwarzanych z giętego drewna bukowego i opiewało na kwotę 69 tysięcy koron szwedzkich - mówi Karolina Horoszczak, rzecznik prasowy grupy IKEA w Polsce.

Pierwsze zamówienie IKEA


Rok później IKEA zamówiła na Famegu aż 20 tysięcy sztuk tego typu krzeseł, natomiast w 1965 r. ÖGLA uznane zostalo za wizytówkę jakości IKEA w teście magazynu "Allt i Hemmet" ("Wszystko dla domu") poświęconemu dekoracji wnętrz.

 

Od kilku tygodni IKEA świętuje 50-lecie współpracy z Polską i wszędzie podkreśla, że jej przygoda z naszym krajem rozpoczęła się właśnie w Radomsku. W swoich jubileuszowych planach firma ma wiele niespodzianek dla swoich klientów - kto wie, może część z nich skierowana będzie wyłącznie do mieszkańcow naszego miasta? :)

Więcej o:
ikea radomsko fameg rocznica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE