IKEA promuje Radomsko

Szwedzka firma IKEA z okazji 50-lecia współpracy z Polską przygotowała dla Polaków wiele atrakcji. Jedną z nich jest broszura, w której firma opowiada o swojej historii na terenie naszego... ››

Szwedzka firma IKEA z okazji 50-lecia współpracy z Polską przygotowała dla Polaków wiele atrakcji. Jedną z nich jest broszura, w której firma opowiada o swojej historii na terenie naszego kraju. Radomsko odgrywa w niej kluczową rolę!

 

O związku Radomsku z IKEA pisaliśmy już w styczniu. Tę historię przypomina także IKEA we wspomnianej broszurze. Czytamy w niej:

Ingvar Kamprad, założyciel IKEA, przeczytał w gazecie informację o wizycie w Szwecji polskiego ministra spraw zagranicznych. Celem wizyty było nawiązanie współpracy ze szwedzkimi firmami. IKEA natychmiast skorzystała z okazji i 21 stycznia 1961 roku Ingvar Kamprad przyjechał do Warszawy.

Dzięki życzliwości i pomocy Polaków, już podczas pierwszej wizyty w naszym kraju udało mu się odwiedzić fabrykę mebli giętych w Radomsku, a nawet od razu złożyć tam pierwsze zamówienie IKEA na krzesła ÖGLA.

 

Radomsko jest też zaznaczone na początku osi czasu obrazującej współpracę IKEA z Polską.

 

Broszura jest rozprowadzana wraz z bonami o wysokości 20 zł, które można wykorzystać w sklepie IKEA. Bony trafią do 9 milionów Polaków, w tym również do radomszczan.

 

Nasze miasto nie tylko otrzymało darmową promocję, ale również prezenty w postaci bonów dla mieszkańców. Tack IKEA! Dziękujemy IKEA!

Więcej o:
ikea radomsko fameg rocznica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE