III sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Prezydent bez absolutorium

III sesja Rady Miejskiej w Radomsku. Prezydent bez absolutorium

28 czerwca odbyła się III sesja Rady Miejska w Radomsku. Podczas sesji odbyła się prezentacja raportu o Stanie Miasta za rok 2023.

III sesja Rady Miejskiej zaczęła się od zaprezentowania przez prezydenta Radomska Jarosława Ferenca raportu  o Stanie Miasta za rok 2023. Raport obejmuje podsumowanie działalności Prezydenta w roku poprzednim w szczególności realizację polityk, programów i strategii, a także uchwał Rady Miejskiej i Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Ze szczegółowym raportem można zapoznać się na stornie internetowej Urzędu Miasta, Link poniżej.

raport.radomsko.pl

Po zaprezentowaniu raportu, nastąpiła dyskusja nad nim. Dyskusja dotyczyła wielu zagadnien m.in. demogrfii, sportu, czy zieleni w mieście. Swoje pytania i propozycje mogli zgłosić również sami mieszkańcy.

Po debacie nasąpiło głosowanie o wotum zaufania dla Prezydenta. Głosów za było 9, głosy przeciw 10, wstrzymała się 1 osoba. 

Po głosowaniu nad wotum zaufania przyszedł czas na głosowanie nad absolutorium. Komisja Rewizyjna wydała wniosek o udzielenie absolutorium. Wynik głosowanie był jednak negatywny dla Prezydenta Miasta Jarosława Ferenca. Wynik głosowania 11 przeciw, 10 za. 

Więcej o:
Radomsko sesja absolutorium UM
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE