III Radomszczańska Pielgrzymka Biegowa z Radomska do Częstochowy

III Radomszczańska Pielgrzymka Biegowa z Radomska do Częstochowy

Już po raz trzeci odbyła się Radomszczańska Pielgrzymka Biegowa z Radomska do Częstochowy. Radomszczańscy biegacze w formie sztafety pokonali ponad 50 km w drodze z Radomska do Częstochowy.

Zawodnicy startowali z Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomsku i zmieniali się co 10, 8 i 5 km zgodnie z deklarowanym wcześniej dystansem, przekazując sobie flagę papieską.

Organizatorem pielgrzymki oraz rajdu rowerowego był Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miasta Radomsko. Impreza sportowa odbyła się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku.

W rajdzie rowerowym i sztafecie uczestniczyło łącznie 50 osób. Rowerzyści pokonali trasę 100 km odwiedzając znane w okolicy kościoły oraz święte miejsca. Na koniec pielgrzymki zarówno biegaczy jak i rowerzyści mogli wziąć udział w mszy świętej prowadzonej przez radomszczańskiego księdza w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Warto dodać, że uczestnicy pielgrzymki modlili się w intencji osób uzależnionych w wyzwoleniu się z nałogów oraz zdrowia i kondycji fizycznej.

Więcej o:
kolarsko-biegowy klub sportowy radomsko radomszczańska pielgrzymka biegowa z radomska do częstochowy rajd rowerowy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE