III Przedborska Dycha odbędzie się pod koniec sierpnia

III Przedborska Dycha odbędzie się pod koniec sierpnia Fot. Wiesław Domagała

Przedborska Dyszka powraca po roku przerwy. Trzecia edycja imprezy wystartuje z przedborskiego rynku już 28 sierpnia. Do przebiegnięcia będzie, jak co roku, wymagająca 10-kilometrowa trasa i krótsze trasy towarzyszące.

- W ramach biegu zawodnicy będą mogli zmierzyć się z dystansem 10km w wymagającym terenie, pokonać ten sam dystans podczas konkurencji marszu Nordic Walking. Emocji nie zabraknie także dla młodszych amatorów aktywnego spędzania czasu wolnego, którzy również będą mogli spróbować swoich sił na dystansach dostosowanych do ich wieku i możliwości - mówi Karolina Trenda, jedna z organizatorek wydarzenia.

Opłata startowa wynosi 50 zł lub 55 zł dla tych, którzy zarejestrują się stacjonarnie dopiero w dniu startu. Zadaniem uczestników jest pokonanie 10-kilometrowej trasy w maksymalnie 120 minut. Dla najszybszych biegaczy przewidziano nagrody rzeczowe. Szczegółowy regulamin można odnaleźć tutaj.

Organizatorami wydarzenia jest MKS „Pilica” Przedbórz. Partnerzy: Urząd Miejski w Przedborzu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przedborzu, Miejski Dom Kultury w Przedborzu.

Więcej o:
przedbórz bieg przedborska dycha biegi sport bieg na 10 km
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE