II tura: wyborów prezydenckich w Radomsku: Jarosław Frenc kontra Łukasz Więcek

II tura: wyborów prezydenckich w Radomsku: Jarosław Frenc kontra Łukasz Więcek

Według nieoficjalnych wyników w II turze wyborów na urząd prezydenta Radomska zmierzą się Jarosław Ferenc (RdR) i Łukasz Więcek (KO).

Lokale wyborcze w Radomsku zostały zamknięte o 21.00. Członkowie komisji od razu wzięli się do pracy i liczyli głosy. A tych było sporo, gdyż frekwencja była wyższa niż podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. Wówczas do godz 17.00 odnotowano frekwencję na poziomie 33% (końcowa 42,69%) a dziś (do 17.00) wyniosła 36,79%.

Według naszych nieoficjalnych wyników w II turze wyborów na urząd prezydenta zmierzą się dotychczasowy włodarz miasta z ugrupowania Razem dla Radomska Jarosław Ferenc i Łukasz Więcek z Koalicji Obywatelskiej.

Dla kandydata KO a wcześniej Platformy Obywatelskiej to najlepszy wynik w historii startów na prezydenta Radomska. W 2018 roku do drugiej tury nie wszedł Jakub Jędrzejczak, w 2014 Robert Zakrzewski. W 2010 roku w swoim pierwszym starcie Łukasz Więcek uzyskał trzeci wynik. W 2006 roku partia ponownie postawiła na Jakub Jędrzejczaka. W wyborach uzupełniających w 2016 roku do drugiej tury nie weszła Magdalena Spólnicka. W zamierzchłych czasach bo w 2002 roku o prezydenturę ubiegał się z PO Jan Gustalik.

Z kolei Jarosław Ferenc o prezydenturę walczył do tej pory dwa razy. W 2016 roku pokonał w drugiej kandydata PiS Wiesława Kamieńskiego, a 5 lat temu w dogrywce zwyciężył z Wiolettą Pal (własny komitet wyborczy).

Jarosław Ferenc i Łukasz Więcek za plecami pozostawili Krzysztofa Cieciórę (OdNowa, z poparciem PiS) i Radosław Rączkowski (Radomsko: Kreatywnie).

Kto zostanie prezydentem Radomska? O tym przekonamy się po drugiej turze, którą zaplanowano na 21 kwietnia.

Więcej o:
wybory 2024 wybory wybory radomsko prezydent
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE