II Radomszczańskie Dni Autyzmu

W Radomsku po raz drugi zostanie zorganizowany Dzień Autyzmu. W tym roku pod hasłem "Zapal się na niebiesko dla autyzmu".

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Z tej okazji organizowana jest akcja "Zapal się na niebiesko dla autyzmu". W tym dniu w wielu miejscach na całym świecie niebieski kolor staje się symbolem solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem.
foto ilustracyjne. SXC.hu/theblooms
Inauguracja II Radomszczańskich Dni Autyzmu odbędzie się 2 kwietnia 2014 w godzinach 16.00-19.00 na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Regionalnego w Radomsku.

- W programie przewidziane są: prelekcje, projekcja filmu wprowadzającego w świat autyzmu, wystawa prac uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - informuje starostwo powiatowe.

W tym samym dniu w godzinach wieczornych na placu 3 Maja wszyscy chętni mogą przyłączyć się do akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” i wypuścić w niebo symboliczne niebieskie lampiony.

Dzień później, 3 kwietnia 2014 w godzinach 9.30 – 13.00 na terenie SOSW odbędą się warsztaty dla uczniów z autyzmem (dogoterapia, hipoterapia, program W. Sherborne), a także warsztaty dla rodziców na temat alternatywnych metod komunikacji („Makaton” i „Piktogramy”)

Więcej o:
dzień autyzmu sosw ośrodek szkolno-wychowawczy starostwo autyzm autyzm radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE