II Radomszczański Różowy Piknik

Fot. M. Patalan

W Parku Solidarności odbył się dziś (7 sierpnia) II Radomszczański Różowy Piknik. Podczas imprezy nie tylko można było dowiedzieć się wiele na temat profilaktyki nowotworów, a w szczególności raka piersi, ale i zaszczepić się w mobilnym punkcie szczepień czy wziąć udział w spisie powszechnym. Szereg atrakcji przygotowano również dla najmłodszych.

Piknik został zorganizowany przez fundację OmeaLife zajmującą się wsparciem osób cierpiących na raka piersi. W stoiskach wolontariusze fundacji pokazywali, w jaki sposób można samodzielnie dokonywać regularnych badań piersi. Rozdawali również kremy z filtrem oraz kosmetyki do twarzy, które zapobiegają powstawaniu nowotworów.

Piknik stanowił również świetną okazję do porozmawiania w luźnej, niezobowiązującej atmosferze ze specjalistami z zakresu chirurgii, onkologii, ginekologii, fizjoterapii, dietetyki i psychoonkologii. Swoimi doświadczeniami dzieliły się również radomszczańskie „omejki” oraz członkinie Stowarzyszenia Amazonek.

- Chcemy promować profilaktykę. Rak piersi jest chorobą, która coraz częściej dotyka osoby młode. Pragniemy uczulić kobiety, aby korzystały z badań USG czy mammografii. Uczymy je również samobadania piersi. To i aktywny, zdrowy tryb życia jest najważniejsze – tłumaczy Alicja Czarnecka, wolontariuszka fundacji OmeaLife.

Na pikniku można było się również zaszczepić szczepionkami od firmy Pfizer lub J&J, a także wziąć udział w spisie powszechnym. Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla dzieci i młodzieży, m.in. dmuchańce i zabawy z animatorami. Trochę starsi mogli się natomiast zrelaksować przy zajęciach jogi i zumby oraz podczas ćwiczeń na trampolinach zorganizowanych przez Panaceum Fitness Club. Ponadto o godz. 20:30 w ramach „Kina na leżakach” rozpoczął się seans filmu „Pechowi Szczęściarze”.

Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Radomska Jarosław Ferenc oraz starostwa powiatu radomszczańskiego Beata Pokora. Urząd miasta i starostwo były również współorganizatorami wydarzenia.

Więcej o:
różowy piknik różowy piknik radomsko II różowy piknik omea life omejki rak piersi profilaktyka zdrowie szczepienia spis powszechny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE