II Noc Teatru już w sobotę

Już w najbliższą sobotę w Radomsku odbędzie się II Noc Teatru. Wstęp na tę wyjątkową imprezę jest bezpłatny, a więc serdecznie zapraszamy - do obejrzenia jest aż pięć spektakli.

Już w najbliższą sobotę w Radomsku odbędzie się II Noc Teatru. Wstęp na tę wyjątkową imprezę jest bezpłatny, a więc serdecznie zapraszamy - do obejrzenia jest aż pięć spektakli.

Na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zobaczymy zarówno spektakle przygotowane przez radomszczańskie grupy teatralne, jak i aktorów z innych miast.

 

Program II Nocy Teatru w Radomsku

 

godz. 19.00 „Piaskownica" Michała Walczaka.
Spektakl Teatru Imaginarium w reżyserii Anety Leśniakiewicz. Występują: Agnieszka Szumańska, Dawid Jarosiński. Sala widowiskowa. Czas trwania: 50 min.

 

Dramat Michała Walczaka, jednego z najciekawszych dramatopisarzy młodego pokolenia, to opowieść o poszukiwaniu bliskości i miłości, w tragikomiczny sposób opisująca współczesne relacje międzyludzkie. Jest to historia o naszym emocjonalnym kalectwie, o spotkaniu kobiety i mężczyzny, którzy nie potrafią stworzyć związku, nie potrafią być blisko, bo ich kontakt odbywa się za pomocą wzorców ze świata współczesnych mediów: filmu, komiksów i gier komputerowych.

 

godz. 20.10 „Wielkie mecyje” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza.
Spektakl Grupy Do Trzech Razy Sztuka w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. Występują: Agnieszka Sygitowicz, Janusz Kucharski, Maciej Sygitowicz. Sala kameralna. Czas trwania: 1 godz.

 

Na przedstawienie składa się kilka krótkich form dramatycznych Tadeusza Różewicza, ukazujących absurdalne poczucie humoru twórcy i jego niezwykłą umiejętność poruszania tematów trudnych w sposób pełen kpiny i prowokacji. Premiera spektaklu miała miejsce w październiku 2013 roku, podczas Różewicz Open Festiwal.

 

godz. 21.30 „Z pamiętników młodej mężatki” Gabrieli Zapolskiej.
Spektakl Teatru Źródło w reżyserii Danuty Zawadzkiej. Występują: Katarzyna Zawadzka, Joanna Chrząszcz, Bartłomiej Biskup, Michał Zatoń, Kamil Kubiczek. Sala widowiskowa. Czas trwania: 30 min.

 

„Czy jest coś bardziej roztkliwiającego niż naiwna, dziecinna, niedoświadczona dziewczyna? Tak. Naiwna, dziecinna, niedoświadczona, zamężna dziewczyna. A jeśli okaże się, że jej małżonek jest gwiazdą rocka z rzeszą fanek? Czy może być gorzej dobrana para? Czy nowe kartki z kalendarza przyniosą zmiany?”.

Spektakl na podstawie opowiadania Gabrieli Zapolskiej przedstawiający życie młodej, nieszczęśliwej żony Juliana, zakochanej w innym mężczyźnie.

 

godz. 22.00 – przerwa kawowa

 

godz. 22.30 „Projekt: 3 Siostry”
spektakl taneczny na podstawie "Trzech Sióstr" Antoniego Czechowa. Reżyseria/choreografia i wykonanie: Agnieszka Bednarz, Paulina Jóźwicka, Kasia Kostrzewa. Sala widowiskowa. Czas trwania: 50 min.

 

Inspiracją do stworzenia spektaklu „Projekt: 3 Siostry” był dramat Antoniego Czechowa "Trzy siostry". Każda z aktorek reprezentuje odmienny typ kobiecości, co stało się podstawą do poszukiwania i różnicowania materiału ruchowego, za którego podstawę służy gest emocjonalny, zróżnicowany pod względem dynamiki i jakości. Ideą spektaklu jest próba integracji słowa mówionego i ruchu oraz chęć zinterpretowania oraz przełożenia na język tańca tekstu dramatycznego. Dużym wyzwaniem stała się praca nad tekstem klasycznym i próba „ucieleśnienia” atmosfery teatru Czechowowskiego: „Naszym punktem wyjścia do myślenia o tym spektaklu nie była historia fabularna życia sióstr Prozorov, ale silna nić emocjonalna, która je łączy. Postanowiłyśmy pokazać całą gamę relacji międzyludzkich łączący trzy kobiety. Nie tylko tych negatywnych, które wynikają z ich sytuacji życiowej, ale przede wszystkim tych pozytywnych – siostrzanych. Zależało nam, żeby widz zobaczył na scenie trzy młode, naturalne dziewczyny, i nie był pewien kiedy jesteśmy sobą a kiedy Olgą, Maszą i Iriną. Wydało nam się to jedynym możliwym i uczciwym rozwiązaniem w sytuacji gdy prezentujemy wariację na temat dramatu Czechowa, traktując tekst jako pretekst.”

 

godz. 23.30 "Jeśli Ty nie istniałbyś…” spektakl muzyczny Punctum Teatr Stowarzyszenia Twórców Niezależnych.
Reżyseria: Paweł Drzewiecki. Występują: Dominika Szwed-Kipigroch, Dawid Jarosiński. Akompaniament na żywo: Arkadiusz Chybalski. Sala kameralna. Czas trwania: 45 min.

 

„Ile twarzy ma kobieta? Jaka jest o świcie, w południe, o zmroku? Jak kocha? Ta zagadka nigdy nie znajdzie rozwiązania. Kobieta ma w sobie odrobinę każdego z żywiołów." W przedstawieniu, obok monologów scenicznych autorstwa klasyków dramatu: Williama Szekspira, Henryka Ibsena i Stanisława Wyspiańskiego, wykorzystano teksty napisane przez takich mistrzów piosenki aktorskiej jak Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta czy Wojciech Młynarski. Spektakl z muzyką na żywo. Premiera miała miejsce podczas Nocy Teatru w Chrzanowie w 2012 roku. Od tego czasu spektakl był prezentowany m.in. we Włocławku, w Radomsku, Kamieńsku i Sulmierzycach.

 

Organizatorem II Nocy Teatru jest Punctum Teatr, partnerem wydarzenia jest Miejski Dom Kultury w Radomsku. Portal Radomsko24.pl objął imprezę patronatem medialnym.

Więcej o:
noc teatru teatr mdk punctum teatr
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE