II LO w Radomsku w ogólnopolskiej akcji „Zrób porządek w szafie”

II LO w Radomsku w ogólnopolskiej akcji „Zrób porządek w szafie” Fot. II LO w Radomsku

Nauczyciele i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Zrób porządek w szafie”, której celem jest ochrona środowiska.

Od 1 marca do 16 kwietnia trwa zbiórka odzieży, tekstyliów domowych (firany, ręczniki, obrusy), zabawek i obuwia. Pojemnik na odzież znajduje się na placu szkolnym. 

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi młodzieży na ochronę środowiska. W ramach akcji zaplanowano spotkania z pracownikami PGK, prezentacje multimedialne do wykorzystania na godzinach wychowawczych, pokaz mody ekologicznej oraz akcję
„Dzień kwiatka”. 

-  Chcemy uwrażliwić młodzież na ochronę środowiska, by w przyszłości walczyła o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Będziemy promować zdrowy styl życia i wszelkie działania zmierzające do poprawy jego jakości. Wypowiadamy walkę konsumpcjonizmowi i nadmiernemu gromadzeniu niepotrzebnych rzeczy, zanieczyszczaniu powietrza, zalewie plastikiem. Wspólnie możemy zawalczyć o zdrowe nawyki każdego dnia - podkreślają nauczycielki koordynujące akcję: Mariola Rudecka, Małgorzata Panicz, Anna Smendowska oraz Renata Langier.

Więcej o:
radomsko ii lo radomsko akcja zbiórka odzieży zrób porządek w szafie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE