II LO w e-finale Ogólnopolskiego Konkursu PRODUKCIK 2020

II LO w e-finale Ogólnopolskiego Konkursu PRODUKCIK 2020 Fot. II LO w Radomsku

W dniach 2-3 czerwca 2020 r. odbył się e-finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „PRODUKCIK 2020”. Najlepsze 20 uczniowskich firm zaprezentowało swoje projekty w trakcie rozmów z komisją konkursową oraz prezentacji online. Znaleźli się tam przedstawiciele II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, wspólnicy CAFE DECOR: Weronika Opic, Emilia Nowak, Julia Karoń i Adrian Brzozowski, pod opieką Sylwii Wawrzyniak.

Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli świata biznesu oceniała umiejętności prezentacji, współpracy w zespole oraz rozwiązywania problemów biznesowych, w tym reakcji młodych przedsiębiorców na sytuacje kryzysowe, takie jak epidemia koronawirusa.

Finałowe 20 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw zostało wybranych spośród 286 założonych przez uczniów w roku szkolnym 2019/2020. Patronat Honorowy nad programem „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” objęło Ministerstwo Rozwoju.

- W tym roku uczniowie stanęli przed ogromnym wyzwaniem, jakim była organizacja dalszej działalności w ramach programu w warunkach izolacji społecznej. Jak wielu przedsiębiorców działających w normalnym obiegu gospodarczym koronawirus zmusił ich do zmiany sposobu pracy, świadczenia usług czy przemyślenia procesu produkcji i kanałów sprzedaży. Jesteśmy bardzo dumni, że wyszli z tego doświadczenia mocniejsi, bogatsi o nowe biznesowe doświadczenia. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, jak dobrze poradzili sobie w finale online – powiedziała Małgorzata Sobkowicz, wiceprezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości od 1994 roku w ramach programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. Dzięki projektowi powstało już ponad 6 600 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw. Udział w programie dla wielu jest początkiem prawdziwej kariery w biznesie. Swoimi doświadczeniami podzielili się uczestnicy i laureaci wcześniejszych edycji programu - goście panelu, który poprzedził ogłoszenie zwycięzców obecnej edycji: Barbara Chrześcijańska – prezes firmy So!Socks, Cezary Jaroni z Google, Jakub Stojek – właściciel firmy Rascal Industry oraz Julian Żelaznowski – doradca minister Jadwigi Emilewicz.

Młodych przedsiębiorców oceniały Komisje Konkursowe złożone z przedstawicieli Accenture, BNY Mellon, Citi Handlowy, Euroclear Bank, Dentsu Aegis Network Polska, HSBC Polska, MetLife, Nestle, Unum oraz Ministerstwa Rozwoju. Prezentacje młodzieżowych firm oraz ceremonia wręczenia nagród była transmitowana na żywo na profilu FB Fundacji.

Więcej o:
radomsko ii lo radomsko produkcik 2020 konkurs cafe decor radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE