II LO na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

W dniach 28 - 29 maja na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odnotowano "debiut" 30 miniprzedsiębiorstw, w tym z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

"Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. Być przedsiębiorczym" to program przeznaczony do realizacji w liceach i technikach na zajęciach przedmiotu uzupełniającego ekonomia w praktyce. Może być również wykorzystany przez nauczycieli szkół zawodowych realizujących podstawę programową kształcenia w zawodach z zakresu podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej (PDG).W programie „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo - Być przedsiębiorczym” w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział ponad 2600 uczniów z 221 szkół ponadgimnazjalnych, którzy założyli 324 miniprzedsiębiorstwa. Do finału zostało zakwalifikowanych 30 najlepszych. Program ten pomaga w prowadzeniu zajęć pozalekcyjnych, szczególnie dla uczniów zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

W dniach 28 - 29 maja na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odnotowano "debiut" 30 miniprzedsiębiortw, które zostały zorganizowane w ramach wspomnianego projektu. Finaliści zaprezentowali wiele ciekawych produktów i usług, wykazali się sporymi umiejętnościami biznesowymi oraz zdolnościami prezentacyjnym. Przez dwa dni młodzi przedsiębiorcy starali się przekonać komisje konkursowe do swoich pomysłów na biznes, a także nawiązywali cenne relacje z przedstawicielami świata biznesu.

Grand Prix konkursu zdobyło miniprzedsiębiorstwo PINazing z Cieszyna,  które produkuje piny – przypinki na każdą okazję według wielu różnych wzorów. Uczniom udało się stworzyć znakomicie funkcjonujący zespół, który zachwycił jurorów swoją przemyślaną strategią działania i skutecznością działań.

Radomsko reprezentowały aż trzy firmy uczniowskie z II Liceum Ogólnokształcącego  - TWINKLES z II D oraz CAFE DECOR i FELICITA z II E. Opiekunami firm są nauczycielki podstaw przedsiębiorczości Sylwia Wawrzyniak i Renata Langier.

W kategorii "Stoisko i umiejętności sprzedaży" przyznano wyróżnienie: miniprzedsiębiorstwo Twinkles, które reprezentowali Hubert Nowakowski, Kamil Tymiński, Patrycja Cieślak i Ewa Markiewicz.

Młodych przedsiębiorców oceniali przedstawiciele biznesu z banków Citi Handlowy, HSBC, firm takich jak MetLife, Union Investment TFI, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Diners Club, PwC, Europ Assistance, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Związek Banków Polskich.

Reprezentantom z Radomska serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych pomysłów!

Więcej o:
warszawa giełda liceum liceum ogólnokształcące
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE