II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku z tytułem „Złotej Szkoły 2020”

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku z tytułem „Złotej Szkoły 2020” Fot. II LO w Radomsku

Fundacja Edukacyjna Perspektywy udostępniła wyniki Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020. W pierwszej „200” znalazło się II LO w Radomsku. Taki wynik daje placówce tytuł „Złotej Szkoły 2020”.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące ocenione były z uwzględnieniem trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Źródłem danych do sporządzenia rankingu były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku zajmuje w rankingu 16 miejsce w województwie łódzkim oraz 192 w Polsce. W porównaniu w poprzednim rokiem widać znaczący progres, bo  w 2019 roku II LO było 21 w województwie i 258 w rankingu ogólnopolskim. Placówka znalazła się także na 190 miejscu rankingu maturalnego (rok temu - 252).

- To dla nas wielki powód do radości i dumy, zwłaszcza że taki sukces zdarza się po raz pierwszy. W powiecie radomszczańskim jedynie nasza szkołą posiada tarczę „Złotej Szkoły”. Dziękuję zarówno zaangażowanym nauczycielom jaki i aktywnym uczniom, bo wysokie miejsce w rankingu to efekt ich ciężkiej pracy – podkreśla Sławomir Kowalczyk, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

- Wynik II LO ogromnie mnie cieszy i gratuluję zarówno gronu pedagogicznemu, absolwentom i obecnym uczniom tej szkoły. To sukces wynikający ze współpracy kompetentnych nauczycieli, ambitnych uczniów oraz lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół. Ranking „Perspektyw” wygrywają szkoły elitarne, a charakter szkolnictwa w naszym powiecie jest zupełnie inny, tym bardziej ten wynik cieszy – komentuje wynik II LO wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

Więcej o:
radomsko liceum radomsko perspektywy ranking złota szkoła 2020
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE