II Charytatywny Bieg Stolarza na Wymysłówku

W sobotę, 18 maja, przy zbiorniku wodnym na Wymysłówku w Radomsku, odbyła się druga edycja Biegu Stolarza. Pogoda dopisała i na mecie stawiło się około 100 biegaczy, którzy wystartowali w trzech biegach, na trzech różnych dystansach. Wydarzenie miało charakter charytatywny - zbierano pieniądze na rehabilitację Andrzeja Musiała.

W wydarzeniu sportowym każdy mógł wziąć udział. Szczególną grupę uczestników imprezy stanowili pracownicy i właściciele firm branży meblarskiej, którzy walczyli o trofea w dwóch kategoriach „Najszybszy Zakład Stolarski” i „Najszybszy stolarz”. Zorganizowano trzy biegi: dla dzieci o dystansie 800 metrów wokół zbiornika, bieg dla właścicieli i pracowników firm branży stolarskiej do pokonania był dystans 2,5 km i trzeci bieg główny – 5 km. Trasa biegów wiodła przez malowniczy leśny krajobraz.

- Nasze miasto słynie z produkcji mebli, stąd Bieg Stolarza. Dodatkowo chcieliśmy być rozpoznawalni także pod względem sportowym. Dzięki współpracy m. in. z miastem Radomskiem udało się nam się przygotować imprezę na wyższym poziomie niż to było przed rokiem. Podczas dzisiejszego wydarzenia zbieramy pieniądze na rehabilitację Andrzeja Musiała, podopiecznego fundacji „Promień Radości”
- mówił organizator biegu Sebastian Pierzchalski.

Dla podopiecznego fundacji udało się zebrać 1193,05 zł.

Każdy z uczestników biegu otrzymał medal, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach także pamiątkowe puchary. Dla wszystkich milusińskich biorących udział w Biegu Stolarza przewidziane były atrakcyjne upominki.

Zwycięzcy w biegu głównym:
Kategoria Open Mężczyzn:
1. Konrad Chrostowski
2. Tadeusz Klimek
3. Mateusz Ojrzyński

Kategoria Open Kobiet:
1. Izabela Matuszczak
2. Małgorzata Kierzkowska
3. Kinga Pietras

Bieg Stolarzy:
Najszybszy Stolarz: Sebastian Ociepa.

Najszybszy Zakład Stolarski: Meble Gołąb.

Bieg Dla Dzieci:
Grupa Starsza:
1 Julia Sokołowska

Grupa Młodsza:
1. Aleksandra Szwedzik
2. Marcel Bojdo
3. Rafał Walenciak

Organizatorami Biegu Stolarza byli: Miasto Radomsko, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko.

Więcej o:
bieg stolarza wymysłówek 2 edycja biegu stolarza 2019
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE