Idealna kreska na oku

Idealna kreska na oku

Kreska na oku to jeden z najpopularniejszych elementów dziennego oraz wieczorowego makijażu. Jednak stworzenie idealnej kreski na powiece nie jest wcale zadaniem takim prostym. Kreska zagęszcza optycznie rzęsy, podkreśla spojrzenie i dopełnia wygląd makijażu. Na rynku jest wiele produktów, które pomogą Ci stworzyć idealny makijaż oczu, dlatego kluczowe jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo nakładać eyeliner i jaki kształt najbardziej pasuje do twoich oczu.W poniższym artykule chcemy przedstawić Wam kilka wskazówek, jak uprościć ten proces i jak wykonać idealną kreskę na oku.

Kreska na oku to jeden z najpopularniejszych elementów dziennego oraz wieczorowego makijażu. Jednak stworzenie idealnej kreski na powiece nie jest wcale zadaniem takim prostym. Kreska zagęszcza optycznie rzęsy, podkreśla spojrzenie i dopełnia wygląd makijażu.

Na rynku jest wiele produktów, które pomogą Ci stworzyć idealny makijaż oczu, dlatego kluczowe jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo nakładać eyeliner i jaki kształt najbardziej pasuje do twoich oczu.W poniższym artykule chcemy przedstawić Wam kilka wskazówek, jak uprościć ten proces i jak wykonać idealną kreskę na oku.

Dla kogo kreska na oku?

Makijaż w postaci kreski na powiekach jest jednym z najbardziej klasycznych i uniwersalnych makijaży. Jednak rodzaj kreski zależy od wielkości i kształtu oczu. Na szczęście z łatwością można go stosować przy wszystkich typu oczach. Aby małe oczy wydawały się większe wykonaj kreskę typu - skrzydła.

Unikaj jednak rysowania ciemnych linii na górnej linii wodnej, ponieważ sprawi to, że będą się one wydawać jeszcze mniejsze. Zamiast tego, możesz narysować linie na dolnych liniach wodnych za pomocą kredki w kolorze nude. Stworzenie tego optycznego złudzenia sprawi, że oczy będą wydawały się większe.

Kobiety posiadające duże oczy, mogą śmiało przebierać w różnych rodzajach kresek, gdyż każde będą pasować do ich oczu. Idealnym wyborem będzie kształt skrzydełek lub kociego oka. Osoby z oczami w kształcie migdałów mogą pozwolić sobie na bardziej śmiałe kreski, np. w postaci zakrzywionych linii zamiast tradycyjnych prostych.

Aby podkreślić naturalny łuk tych oczu, narysuj czarną linię w poprzek. Makijażyści sugerują również rozpoczęcie od bardzo cienkiej kreski w wewnętrznych kącikach oczu, którą stopniowo pogrubiasz w miarę zbliżania się do zewnętrznych kącików.

Cienkie kreski powinny być używane do rysowania prostych, poziomych linii o zwężających się końcach w przypadku oczu o okrągłych tęczówkach. Wskazane jest również mocne wytuszowanie zewnętrznych kącików oczu.

Triki, które ułatwiają zrobienie kreski na oku

Stosując kilka sztuczek, można sprawić, że rysowanie idealnej kreski będzie nieco mniej skomplikowane. Powinniśmy jednak przetestować wszystkie z nich, zanim zdecydujemy, który z nich najlepiej sprawdzi się w naszej technice. Aby ułatwić sobie rysowanie kreski, podnieś lekko powiekę palcem. Dzięki temu będziesz mogła narysować kreskę precyzyjnie i jak najbliżej linii rzęs.

Doświadczeni wizażyści mogą uznać ten trik za oczywisty, ale warto zwrócić na niego uwagę. Aby stworzyć idealną kreskę, narysuj serię kropek tuż nad rzęsami i połącz je. Upewnij się, że mocno podtrzymujesz rękę, aby nie drżała podczas rysowania. Pomoże to uniknąć wszelkich niedociągnięć kosmetycznych.

Więcej informacji o tym jak zrobić idealną kreskę na oku znajdziesz na https://innsi.pl/jak-zrobic-idealna-kreske-na-oku

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE