I Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Radomsku. Wyniki

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, 15 kwietnia zostały przeprowadzone zmagania drużyn w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, organizowanych przez radomszczański PCK.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, 15 kwietnia zostały przeprowadzone zmagania drużyn w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, organizowanych  przez radomszczański PCK.
Jednen z punktów podczas mistrzostw
Celem mistrzostw  było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Na trasie zorganizowano 3 stacje, na których startujące zespoły wykazywały się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy oraz stacji z testem składającym się z pytań dotyczących wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i międzynarodowego prawa humanitarnego.

Pozorowane wypadki dotyczyły takich sytuacji jak: zawał kierowcy, zderzenie rowerzysty z przechodniem, pogryzienie przez psa. Zawodnicy musieli w ciągu dziesięciu minut przeprowadzić działania ratownicze. W mistrzostwach uczestniczyły cztery zespoły.

Najlepszy okazał się zespół pierwszej pomocy z II LO, który będzie uczestniczył 17 maja w Mistrzostwach Okręgowych w Łodzi. Wicemistrzem został zespół z I LO. Trzecie miejsce zajął ZSDiOŚ. Tuż za podium uplasowała się drużyna z ZSE-E w Radomsku.

Organizatorem zawodów był OR PCK w Radomsku wraz z Radomszczańską Grupą Społecznych Instruktorów Młodzieżowych.Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego była Joanna Zygalska a sędzią głównym Małgorzata Lewandowska.
Więcej o:
pck pck radomsko polski czerwony krzyż mistrzostwa mistrzostwa pck
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE