I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. R. Traugutta w Radomsku 4 lutego odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie, którego organizatorem byli uczniowie szkoły: Klaudia Andrzejczyk, Kacper Motyl oraz Mateusz Patalan, reprezentanci Szkolnego Klubu Europejskiej „Młodzież dla Europy”.

W konkursie udział wzięli uczniowie czterech szkół:
- Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomsku,
- Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Radomsku.

Konkurs, prowadzony przez Mateusza Patalana, miał formułą podobną do znanego teleturnieju  „1 z 10”. Ostatecznie, po bardzo emocjonującej końcówce, w konkursie zwyciężyła Daria Hasik (PSP 7 w Radomsku). Miejsce drugie zajęła Ada Dębska (PSP 6 w Radomsku), zaś miejsce trzecie Maria Dziegieć (PSP 6 w Radomsku).

Sponsorami nagród w konkursie byli: Urząd Miasta w Radomsku, Zagadkowo-Pokoje Zagadek w Radomsku, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Łodzi i w Piotrkowie Trybunalskim.

Oto niektóre ze 150 pytań, z którymi zmagali się uczniowie - którego dnia grudnia są zawsze wręczane nagrody Nobla? Najdłuższe, całkowite zaćmienie Księżyca w obecnym stuleciu, miało miejsce w 2018, w lipcu czy w sierpniu? Rok 2018 został ogłoszony m.in. rokiem jednego z powstań. Którego? Podaj nazwy co najmniej dwóch państw europejskich, których nazwy są tożsame z nazwą ich stolicy. Danię oraz Szwecją łączy most. Nad jaką cieśniną? Czy językiem urzędowym w Mołdawii jest język rumuński? Które z państw europejskich ma największe zagęszczenie teatrów operowych na swoim terytorium? Uważany na najszybszy zespołowy sport świata – hurling to tradycyjna gra w którym europejskim kraju? Z którego europejskiego kraju wywodzi się zwyczaj strojenia choinki?

Więcej o:
psp 7 radomsko I powiatowy konkurs wiedzy o europie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE