I Ogólnopolski Bieg po Strefie w Radomsku

Na starcie pierwszego Biegu po Strefie w Radomsku stawiło się blisko 150 zawodników.

W niedzielę, 1 grudnia na obwodnicy Radomska odbyła się pierwsza edycja Biegu po Strefie. Na to wydarzenie sportowe stawili się biegacze m.in. z Piotrkowa Tryb., Częstochowy, Kielc, Łodzi, Praszki, Opoczna, Wiśniowej Góry, Gomunic, Kamieńska, Ciężkowic i Koniecpola. Do pokonania był dystans 10 km po asfalcie.

Pierwszy na metę przybiegł Błażej Brzeziński (czas: 0:30:35). Drugi był Mykola Mewsza (czas 0:30:37), a trzeci Emil Dobrowolski (czas 0:30:42). Wśród pań pierwsza była Aleksandra Brzezińska (czas 0:35.04).

Oprócz pamiątkowych medali dla wszystkich, dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody finansowe: za zajęcie pierwszego miejsca 3000 zł, drugiego miejsca 1500 zł i 700 zł za zajęcie trzeciego miejsca. Łączna pula nagród z tego wydarzenia to 10 400 zł.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Aktywności Fizycznej Radomsko oraz Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy z Radomska.

Patronat nad biegiem objął urodzony w Radomsku maratończyk - Wojciech Gruszczyński, który również ufundował kilka specjalnych nagród.

Patronat na biegiem objął Prezydent Miasta Radomska oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
bieg po strefie radomsko I bieg po strefie w radomsku obwodnica radomsko fundacja aktywności fizycznej radomsko kolarsko-biegowy klub sportowy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE