I LO w Radomsku ma już 100 lat

Fot. Mateusz Patalan

Uroczyste obchody stulecia I LO w Radomsku rozpoczęły się w piątek odsłonięciem pamiątkowej tablicy na murze szkoły, a dziś w MDK-u odbyła się oficjalna, jubileuszowa gala. Na zaproszenie odpowiedziało wielu uczniów i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego, a także innych osób związanych ze szkołą.

Były wspomnienia, przemowy i sporo wzruszeń. Na jubileusz stulecia I LO przybyły dziesiątki osób – uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły. Gratulacje złożyli też m.in. prezydent Jarosław Ferenc, starosta Beata Pokora, poseł Anna Milczanowska, dyrektorzy i nauczyciele z radomszczańskich szkół oraz przedstawiciele związków zawodowych.

- Możemy się pochwalić absolwentami, którzy działają na polu naukowym, społecznym i kulturalnym. W regionie, w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju. Mogliśmy dziś obejrzeć wideo Katarzyny Adamali, profesor genetyki w USA, i pana profesora Chrisa Kwiatkowskiego, światowej sławy fizyka – mówi Renata Kosela, dyrektorka I LO w Radomsku.

Uczniowie I LO przygotowali z okazji jubileuszu stulecia szkoły niezwykle bogatą część artystyczną, w ramach której odśpiewali m.in. „Pokolenie” zespołu Kombi i najsłynniejsze piosenki z repertuaru Abby. Były też tańce towarzyskie i latynoamerykańskie oraz zespół cheerleaderek. Nie zabrakło też okolicznościowego tortu dla wszystkich gości.

Jubileusz został zorganizowany dzięki wsparciu firmy Elmen Sp. Z. o.o.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
liceum i lo jubileusz 100 lat i lo fabiani feliks fabiani miejski dom kultury mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE