I LO w Radomsku doczeka się nowoczesnego boiska. Wicemarszałek podpisał umowę

Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku powstanie nowoczesne wielofunkcyjne boisko. W środę, 8 września 2021 r. w radomszczańskim starostwie podpisano umowę na dofinansowanie tej inwestycji.

Urząd Marszałkowski w Łodzi przekaże na tę inwestycję 95 tys. złotych. 30 tys. złotych dołoży starostwo.

- Łódzkie wspiera sport. W tym przypadku mówimy o programie dotacyjnym. Udzielaliśmy w ostatnich miesiącach wsparcia finansowego na rozbudowę infrastruktury sportowej. To jest jedno z takich działań. Mówimy to o infrastrukturze sportowej przy liceum. To ważne, żeby młodzież mogła ćwiczyć, zdobywać tężyznę fizyczną w bezpiecznym środowisku, mając do dyspozycji możliwie najlepsze obiekty sportowe – mówił Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego, który podpisał z władzami powiatu umowę na przekazanie dofinansowania.

Boisko wielofunkcyjne powstanie w miejscu, gdzie niegdyś funkcjonował kort tenisowy.

- Ten kort tenisowy obecnie nie nadaje się do użytkowania, m.in. ze względów bezpieczeństwa. Teraz ten kort zostanie przebudowany w boisko wielofunkcyjne. Zwiększy to bezpieczeństwo uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych – zauważa Beata Pokora, starosta radomszczański.

- Myślę, że to boisko to będzie również pewna atrakcja, która będzie przyciągać uczniów do naszej szkoły, a osoby, które są już uczniami tej szkoły, będą chętniej ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego – dodaje Renata Kosela, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku.

W skład nowego boiska wielofunkcyjnego wejdzie kort tenisowy, boisko do koszykówki, siatkówki, do piłki ręcznej oraz unihokeja.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec października 2021 r.

W uroczystym podpisaniu umowy na dofinansowanie inwestycji uczestniczyła poseł Anna Milczanowska. Obecny był również Arkadiusz Gaik - przedstawiciel Rady Rodziców I LO w Radomsku.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko i lo radomsko boisko i lo radomsko inwestycja budowa boiska dofinansowanie zbigniew ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego urząd marszałkowski łódź
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE