I Liceum świętuje 20-lecie nadania imienia

I Liceum świętuje 20-lecie nadania imienia

Grono pedagogiczne wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego świętowali dziś 20-lecie nadania szkole imienia Feliksa Fabianiego. Uroczystość połączona była z ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

Feliks Fabiani ma swoje miejsce wśród grona wybitnych Polaków, to zasłużony nauczyciel, wychowawca i społecznik. Niemal całe swoje życie spędził aktywnie uczestnicząc w życiu miasta i mieszkańców Radomska. Postawa Feliksa Fabianiego, jego umiejętność kształcenia i wychowywania młodych ludzi w duchu tolerancji serdeczności i przyjaźni jest wzorem do naśladowania dla wszystkich nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego.

Uroczysty apel przywołujący pamięć oraz przedstawiający postać patrona I LO połączony był z ślubowaniem pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z liceum. Uczniowie podkreślali, że szkoła pomaga rozwijać im swoje zainteresowania a nauczyciele służą pomocą w każdej sytuacji.

- Ślubowanie to symboliczne przyjęcie nas w grono uczniów szkoły i naszych nowych przyjaciół. Jest to okazja, by poznali nas nauczyciele oraz inne klasy. Pierwsze wrażenia są bardzo dobre. Nauczyciele są świetni, kadra mi się bardzo podoba. Wszyscy są bardzo mili i widać, że nauczyciele są tutaj dla ucznia. Starają się dobrze uczyć i pomagać co mi się bardzo podoba  – wyjaśnia pierwszoklasistka Agata Dziegieć.

Więcej o:
gra miejska radomsko liceum radomsko mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE