hm. Zbigniew Sąciński odszedł na wieczną wartę

hm. Zbigniew Sąciński odszedł na wieczną wartę Fot. Anna Zatoń

W poniedziałek, 18 marca 2024 r. na Wieczną Wartę odszedł hm. Zbigniew Sąciński - Instruktor Senior Hufca ZHP Radomsko, członek Kręgu Pokoleniowego „ŁOŚ”, Zespołu Remontowo-Budowlanego Stanicy Harcerskiej Biały Brzeg oraz Komisji Historycznej.

Zbigniew Sąciński swoją aktywność harcerską realizował od 1959 r. prowadząc m.in. Drużynę Młodzieżowej Służby Ruchu, szkolenia dla dzieci i młodzieży z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz pełniąc funkcje instruktorskie na obozach i w Nieobozowych Akcjach Letnich.

Od 2000 r. zaangażował się głównie w prace remontowe i budowlane na Stanicy Biały Brzeg. Był jednym z inicjatorów powołania Kręgu Instruktorskiego „ŁOŚ” (2003), w którym pełnił funkcję kronikarza, członka Rady Kręgu oraz Przewodniczącego Kapituły Akcji „Dobroczyńca”.

Jako członek Komisji Historycznej aktywnie współpracował przy wydawaniu opracowań dotyczących historii ruchu harcerskiego na Ziemi Radomszczańskiej.

Był współorganizatorem corocznych spotkań instruktorskich hufca i byłej Chorągwi Ziemi Łódzkiej w Stanicy Biały Brzeg.

Za działalność harcerską został wyróżniony i odznaczony: Srebrnym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Chorągwi Łódzkiej ZHP”, Medalem „Zasłużony dla Stanicy Biały Brzeg”, Odznaką „Zasłużony dla Hufca ZHP Radomsko”.

Zbigniew Sąciński zmarł w wieku 75 lat. Ostatnie Pożegnanie odbędzie się 21 marca 2024 r. (czwartek) o godz. 12.30 na Cmentarzu Nowym w Radomsku.

Więcej o:
radomsko zhp radomsko zbigniew sąciński śmierć
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE