Historia i współczesność łączyły się w Płoszowie

Historia i współczesność łączyły się w Płoszowie Fot. UG Radomsko

Historia łączyła się z teraźniejszością. Teraźniejszość z historią. Tak w skrócie można podsumować pełne humoru i zabawnych scen przedstawienie pt. „Historyczne legendy i legendarne historie” przygotowane przez członków Stowarzyszenia Aktywni dla Płoszowa, druhów OSP Płoszów, członków ich rodzin, przyjaciół oraz społeczność miejscowej szkoły.

Premiera przedstawienia odbyła się w niedzielę 8 października 2023 r. w siedzibie OSP w Płoszowie.

Licznie zgromadzona publiczność, wśród której był m.in. wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi - Krzysztof Ciecióra, wójt Gminy Radomsko - Roman Radczyc oraz przewodniczący Rady Gminy Radomsko - Wojciech Łuszczyński, dzięki wspaniałej grze aktorów - amatorów przeniosła się w czasy Lecha, Czecha i Rusa. Historia trzech braci została przedstawiona w zabawny sposób, gdzie historia łączyła się teraźniejszością, a teraźniejszość z historią.

Aktywni dla Płoszowa i przyjaciele zadbali nie tylko o ucztę duchową. Na uczestników wydarzenia czekały pyszne swojskie wyroby, wśród których królowały wyśmienite wędliny.

Niedziele spotkanie było częścią realizowanego w Płoszowie zadania publicznego: „Organizowanie warsztatów, spotkań i imprez promujących kulturę, tradycję lokalną i dziedzictwo narodowe pt. „Płoszów – wieś pełna kultury” dofinansowanego ze środków budżetu Gminy Radomsko.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko płoszów projekt osp płoszów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE