Hip hop to moja pasja

Underground Compilation II to hip-hopowy projekt, który pod koniec 2010 roku ukazał się w Internecie. Przygotowali go raperzy z całej Polski, w tym również z Radomska. O projekcie rozmawiamy z... ››

Underground Compilation II to hip-hopowy projekt, który pod koniec 2010 roku ukazał się w Internecie. Przygotowali go raperzy z całej Polski, w tym również z Radomska. O projekcie rozmawiamy z Piotrkiem88, który od lat fascynuje się rapem i uczestniczył w tworzeniu projektu.

 

Skąd wziął się pomysł na przygotowanie projektu Underground Compilation II?

Zacznę może od tego, że sam pomysł powstał przez zupełny przypadek. Jest w sieci forum pod adresem www.warszafskideszcz.pl i tam pewna grupa ludzi wpadła na pomysł, aby zrobić taki projekt forumowy, w którym swoje umiejętności pokażą raperzy i producenci, którzy się tam udzielają. Niestety projekt był nie do końca dopracowany i wyszło miernie. Na fali zażenowania kolejna grupka ludzi postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić to tak, jak to powinno wyglądać od początku.

W zasadzie jest to już druga część projektu, pierwsza pojawiła się – o ile dobrze pamiętam – w czerwcu 2010. Druga ukazała się w grudniu.

Ciekawostką, może trochę dziwną, jest to, że ja z tymi ludźmi mam kontakt tylko i wyłącznie poprzez mail, wspomniane forum czy gadu-gadu. Nie widzieliśmy się na oczy, tak naprawdę się nie znamy, ale jednak potrafimy się dogadać i idzie nam to całkiem dobrze.

 

Czy mógłbyś przybliżyć składy które zaangażowały się w projekt?

Projekt tworzą składy i pojedynczy artyści z całego kraju. Na pierwszej części był skład z Koszalina (w tym miejscu pozdrawiam ekipę 331), miał być również gość z Chile, niestety nie wypaliło. Przy drugiej części projektu pracowali ludzie z Trójmiasta, Radomia i innych miejscowości. Są też raperzy od nas z Radomska – pozdro dla ekipy WszelkieBro.

 

Czy macie w planach wydanie Underground Compilation II na płycie CD?

Wiesz, plany można mieć, gorzej jest z ich realizacją. Niestety na tę chwilę nie ma możliwości wydania tego na płycie CD z bardzo prostej przyczyny - brak funduszy na tłocznie, druk okładki, jakąś promocję tego materiału. Ale wszystko przed nami, może kiedyś.. kto wie :)

 

W jaki sposób chcecie promować swój projekt?

Promocja głównie opiera się o portale internetowe, był pomysł żeby zrobić kilkaset ulotek i po prostu je roznosić, ale to też upadło bo człowiek za to odpowiedzialny - mówiąc wprost - nie wywiązał się z tego co sam praktycznie wymyślił. Mamy konto na Facebooku, mamy kanał na YouTubie, jest konto na Wrzucie, jest profil na My Space, tyle powinno starczyć.

 

Hip hop jest twoją pasją czy może wiążesz z nim resztę swojego życia?

Oczywiście że to pasja :), od paru ładnych lat bez tego żyć nie potrafię, mam nadzieję że to nie skończy się z "wiekiem", tylko będzie trwało bardzo bardzo długo, bo za bardzo się w to wkręciłem żeby teraz nagle się wycofać i poszukać innego zajęcia. Niestety Bozia mnie talentem do rapowania nie obdarzyła, bo to trzeba mieć talent żeby cokolwiek zdziałać w tym kierunku. Krótko mówiąc byle kto się za to brać nie może i nie powinien chyba że jest jakimś desperatem który na siłę musi spróbować.

 

Dzięki za wywiad i powodzenia przy kolejnych projektach :)

 

Więcej info o projekcie możecie przeczytać TUTAJ.

Więcej o:
hip hop undergroung compilation wywiad
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE