Henna ciemny blond - jak uzyskać taki odcień za pomocą naturalnej mieszanki?

Henna ciemny blond - jak uzyskać taki odcień za pomocą naturalnej mieszanki?

Henna do włosów to naturalne zioło, którego od długiego czasu używania się do robienia tatuaży na ciele, oraz do farbowania włosów. Czysty barwnik zawarty w hennie, czyli lawsonia inermis zafarbuje nasze włosy na rudy odcień, należy jednak wiedzieć, że henna może być dowolnie mieszana z innymi naturalnymi składnikami tak, aby umożliwić zmianę koloru, który w końcowym etapie uzyskać możemy na włosach. Henna doskonale zastępuje naturalne farby do włosów, nie tylko zmieniając ich kolor, ale również odżywiając je i pogrubiając. Dowiedz się, dlaczego warto stosować hennę i jak uzyskać za jej pomocą włosy o kolorze ciemnego blondu.

Henna - naturalna farba na włosy - dlaczego warto jej używać?

Zdecydowanie warto zastąpić henną chemiczne farby drogeryjne do włosów, które na dłuższą metę osłabiają je i niszczą. Henna w swojej czystej postaci nie tylko farbuje włosy na rudy kolor, ale również dogłębnie je odżywia, wzmacnia, chroni przed wypadaniem, oraz na stałe pogrubia, nadając im blasku i witalności.

Naturalne farby do włosów zawierają przede wszystkim hennę, ale bardzo często miesza się ją z innymi odżywczymi składnikami, takimi jak indygo, cassia, czy też inne składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki temu, że hennę można mieszać do woli z wieloma innymi składnikami, za jej pomocą możemy wyczarować na włosach naprawdę wiele różnych kolorów. Do tych kolorów należy także ciemny blond, który z powodzeniem możemy uzyskać na naszych włosach dzięki produktowi Henna Khadi ciemny blond, naturalnej mieszance ziół oraz ekstraktów pochodzenia naturalnego

Henna do włosów ciemny blond - jakie ma właściwości?

Za pomocą mieszanki Henna Khadi ciemny blond z powodzeniem możemy uzyskać wymarzony kolor. Oprócz henny, która jak wiemy, ma zbawienny wpływ na zdrowie naszych włosów, w mieszance tej znajdziemy także indygo, łupiny granatu, aloes, rabarbar, orzech czarny oraz między innymi również migdałecznik. Składniki te, połączone razem z henną oraz cassią zapewnią naszym włosom piękny kolor ciemnego blondu, oraz witalność i odżywienie. Farba na włosy henna ciemny blond to doskonały wybór dla każdej osoby, która chce spróbować naturalnego farbowania włosów. Stosując ten produkt, możemy być pewni zadowalających efektów.

Henna ciemny blond - w jaki sposób zastosować tę mieszankę?

Henna do włosów ciemny blond, producenta Khadi to wysokiej jakości naturalna farba do włosów, zawierająca wyłącznie składniki pochodzenia naturalnego. Aby zafarbować włosy za jej pomocą, przed samym farbowaniem warto dogłębnie oczyścić włosy mocnym szamponem z SLS, takim, który nie zawiera silikonów. Jest to dosyć ważna kwestia, ponieważ oczyszczone włosy lepiej przyjmą barwnik. Mieszankę znajdującą się w opakowaniu mieszamy w wodzie o temperaturze 50 ˚C.

Zamiast wody możemy także użyć czarnej herbaty w takiej samej temperaturze. Następnie nakładamy ciepłą mieszankę równomiernie na włosy, oraz szczelnie owijamy folią i zakładamy na głowę ręcznik, lub czepek. Mieszankę trzymamy na włosach od 15 do 60 minut, przy czym należy pamiętać, że w około 30 minucie zaczyna uwalniać się czerwony barwnik zawarty w hennie. Jeżeli więc chcemy uniknąć takich odcieni, powinniśmy trzymać farbę krócej.

Po ustalonym czasie mieszankę spłukujemy, a włosy osuszamy. Końcowy kolor włosy uzyskają po około 48 godzinach, dobrze jest więc nie myć ich w tym czasie, aby barwnik dobrze się utlenił.

Wejdź na https://kosmetykiorientu.pl/ i sprawdź ofertę kosmetyków orientu!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE