Harcerze z Hufca Radomsko na letnich obozach

Harcerze z Hufca Radomsko na letnich obozach Fot. ZHP Radomsko

Około 350 zuchów i harcerzy oraz 35 wolontariuszy z Radomska i powiatu wróciło już do swoich domów, a przed nami równie aktywny sierpień.

W sierpniu zaplanowano obóz XL Szczepu „Czerwone Berety” oraz Harcerską Akcję Szkoleniowa. Jako motyw przewodni większość środowisk wybrała znane bajki i filmy, uczestnicy dużo zwiedzali, wędrowali oraz zdobywali nowe umiejętności. Podczas wypoczynków kadry bacznie czuwały i reagowały na zmieniające się warunki atmosferyczne. Odbyło się kilka ewakuacji do budynków, po których wszyscy bezpiecznie wracali do swoich namiotów.

X Środowiskowy Szczep Legion z Kamieńska oraz 9 DH Promieniści i 9 GZ Bordowe Gumisie ze Strzelec Wielkich obóz spędzili w Kuźnicy Brzeźnickiej.

- Zuchy i harcerze zdobyli ponad 100 sprawności oraz pracowali nad technikami harcerskim. Ponadto odbyły się zajęcia stylizowane wokół bajek Disney'a. Uczestnicy oraz kadra chętnie wzięli udział w spływie kajakowym, a także uczestniczyli w wycieczce do Zabrza - relacjonuje phm. Aleksandra Włodarczyk.

XIII „Czarny” Szczepy odwiedził w tym roku Biery. Stylizacja na podstawie Asterixa i Obelixa wszystkim bardzo się podobała, a zuchom udało się zdobyć sprawność Egipcjanina.

- Byliśmy na wycieczkach w Leśnym Parku Niespodzianek oraz na bazie w Wiśle Wielkiej, gdzie drużyna wodna zorganizowała nam dzień atrakcji na jeziorze Łąckim. Udało nam się własnoręcznie stworzyć prysznice, korzystaliśmy z własnych umywalek i staraliśmy się być bardziej ekologiczni – mówi phm. Marta Rawicka.

Obóz 12 GZ, 12 DH z Kodręba spędziła z 85 PDH z Pajęczna. Wakacyjne dni zuchy i harcerze spędzili na Bazie Obozowej w Jaworzu Nałężu. Tegoroczna stylizacja to greccy bogowie.

- Podczas tych kilkunastu dni zdobyliśmy szczyt Błatnię, odwiedziliśmy Muzeum Fauny i Flory morskiej i śródlądowej w Jaworzu, jak i udaliśmy się do Bielska Białej. Tam uczestnicy zdobyli Szyndzielnię i Klimczok oraz spędzili czas na parku linowym – wspomina phm. Oliwia Bugajczyk.

VII "Dębowy" Szczep wyruszył do Siamoszyc gdzie zuchy zrealizowały sprawność Lilo i Stitcha i Archeologa. Harcerze wędrowali po Górze Zborów i Ogrodzieńcu. Całym szczepem zwiedzili Park Rozrywki Legendia.  

W tym roku uczestnicy XVI Szczepu „Hubalczycy” wzięli udział w rozgrywce gry wzorowanej na filmie Jumanji. W programie znalazło się wiele atrakcji takich jak festyn harcerski, czy festiwal kolorów.

- Ponadto doskonaliliśmy techniki harcerskie i dbaliśmy o rozwój indywidualny naszych podopiecznych. Harcerze chętnie wędrowali zwiedzając okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zuchy natomiast przez tydzień zapoznały się z kulturą i tradycją krajów zdobywając sprawność „Poszukiwacz nieznanego lądu” – mówi hm. Kasia Kurc.

XV „Błękitny Szczep” obóz spędza w Rozewiu.

- Wcielamy się w postaci między innymi ze Shreka, Asterixa i Obelixa, smerfów. W tym roku udało nam się pozwiedzać okolice bazy, Gdańsk, Hel. Byliśmy w Hallerówce i pod Westerplatte. Zbliżamy się do końca obozu, ale już można powiedzieć, że miło zapisał się w naszej historii - opowiada na koniec pwd. Daria Borowik.

Więcej o:
zhp radomsko hufiec radomsko harcerska alkja letnia harcerze radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE