Harcerscy ratownicy zaczęli działać

Ratownicy przedmedyczni z Hufca ZHP Radomsko, którzy w październiku ukończyli kurs, rozpoczęli intensywne działania na terenie naszego miasta

Ratownicy przedmedyczni z Hufca ZHP Radomsko, którzy w październiku ukończyli kurs, rozpoczęli intensywne działania na terenie naszego miasta.
Fot. archiuwm Hufca ZHP Radomsko

W dniach 18-20 oraz 25-27 października odbył się Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy. W kursie wzięło udział 11 osób, jednak zaliczyło go z wynikiem pozytywnym ośmiu uczestników. W trakcie kursu odbywały się zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, które opierały się przede wszystkim na symulacjach wypadków. Miało to na celu przygotować kursantów na różne okoliczności i pracę w dużym stresie.

Uczestnicy kursu po jego zakończeniu wzięli  udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Z pewnością zobaczymy ich także na innych miejskich uroczystościach i imprezach, gdzie mogą okazać się potrzebni.

Kursanci przeprowadzili także zajęcia dla podopiecznych radomszczańskiej bursy. Odbyły się one 12 i 20 listopada.

Warto także dodać, że w Radomsku formalnie utworzono Harcerski Patrol Ratowniczy działający przy Hufcu ZHP Radomsko. Jego szefem został dh. Łukasz Kornicki.

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy odbył się dzięki wsparciu ESBANKU Banku Spółdzielczego, który sfinansował organizację szkolenia w ramach Konkursu Grantowego "DziałaMY. ESBANK Bank Spółdzielczy od wielu lat jest Mecenasem radomszczańskich harcerzy.

Więcej o:
hsr harcerska szkoła ratownictwa ratownictwo medyczne pierwsza pomoc esbank bank spółdzielczy konkurs grantowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE