Harcerki z Radomska najlepsze w Mławie

Żeńska reprezentacja Hufca Radomska nie miała sobie równych na V Mistrzostwach Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Halowej Piłce Nożnej „Rekiny Futbolu 2014” w Mławie.

Żeńska reprezentacja Hufca Radomska nie miała sobie równych na V Mistrzostwach Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Halowej Piłce Nożnej „Rekiny Futbolu 2014” w Mławie.

Harcerski turniej odbył się w miniony weekend, a Hufiec ZHP Radomsko reprezentowało 7 zespołów w trzech kategoriach: młodsi chłopcy: 37 RDH „Ponurczycy”, starsi chłopcy: 13 RDW „Czarna Trzynastka”, 37 RDH „Ponurczycy” i Reprezentacja Hufca „HARCteam”, starsze dziewczęta: 13 RDW „Czarna Trzynastka”, Patrol Wędrowniczy „Konary” oraz Reprezentacja Hufca „HARCteam”.

 

- Turniej przebiegał po naszej myśli, młodsi chłopcy z 37 RDH wyszli ze swojej grupy nie tracąc przy tym żadnej bramki. Następnie trafili w ćwierćfinale na zespół „Wściekłe Pięści Węża” (Hufiec Radom Miasto) z którymi przegrali w karnych. W starszej kategorii 37 RDH wyszła z grupy razem z naszym zespołem „HARCteam”. Niestety w tej kategorii 13 RDW nie miała tyle szczęścia i wszystkie mecze przegrała. Ćwierćfinał chłopców nie należał do najłatwiejszych, jedynie 37 RDH udało się przejść do półfinałów wygrywając w karnych. Tam jednak zostali pokonali przez naszych kolegów z Chorągwi Łódzkiej. – relacjonuje przebieg turnieju phm. Piotr Jaworski z Hufca Radomsko.

 

W kategorii dziewczęta starsze,  Reprezentacja Hufca „HARCteam” półfinał stoczyła z zespołem z Czeneki. Po zaciętej walce udało im się wywalczyć 1 miejsce w rzutach karnych. Także Patrol Wędrowniczy „Konary” z VII „Dębowego” Szczepu pokazał klasę i wywalczył 3 miejsce. Warto dodać, że w tej kategorii najlepszą piłkarką okazał się nasz kapitan „HARCteamu” - Karolina Liczberska, a najlepszą bramkarką Julia Staszewska.

 

Oprócz turnieju piłki nożnej odbywały się konkursy poboczne, w których także Radomsko zajęło wiele wysokich miejsc, a mianowicie:

  • w turnieju cheerleaderek - Hufiec Radomsko zajął 3 miejsce
  • w turnieju street soccer - 1 miejsce powędrowało do Piotra Stalki i Wiktora Langiera z 37 RDH „Ponurczycy”
  • w turnieju FIFA - 3 miejsce zajął Natan Banasiak z 37 RDH „Ponurczycy”
  • w turnieju kibiców - Hufiec Radomsko przekrzyczał wszystkich i zajął 1 miejsce.

 

- Wszyscy zmęczeni, lecz zadowoleni wróciliśmy do domów. A już niedługo rozpoczniemy przygotowania do turnieju, który odbędzie się w Radomsku. – dodaje phm. Piotr Jaworski.

Gratulujemy!

Więcej o:
hufiec radomsko piłka nożna turniej mława
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE