Happening promujący oszczędzanie energii

W środę 9 stycznia uczniowie z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4 zorganizowali happening zachęcający do oszczędnego korzystania z energii elektrycznej, a tym samym dbania o przyrodę.

Fot. ZS-G nr 4 w RadomskuW środę 9 stycznia uczniowie z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 4 zorganizowali happening zachęcający do oszczędnego korzystania z energii elektrycznej, a tym samym dbania o przyrodę.

Uczniowie przemaszerowali ulicami miasta z kolorowymi transparentami promującymi akcję. Wzbudzali całkiem spore zainteresowanie przechodniów.

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 4 bierze udział w ogólnopolskim projekcie "Planeta Energii", realizowanym w ramach programu ENERGA Edukacja.

Celem tego programu jest szerzenie wiedzy na temat energii elektrycznej, w tym na temat jej pochodzenia oraz roli w codziennym życiu, jak również promowanie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych oraz kształtowanie odpowiedzialnych, proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży.

Koordynatorkami projektu są nauczycielki z ZS-G nr 4 - Elżbieta Kaczmarczyk oraz Monika Skrzypczak. W działaniach wspierają je także panie Romana Skrzypczyk–Dąbrowska oraz Joanna Ligęza.

Więcej o:
happening ekologia energia dzieci szkoła akcja transparenty nauka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE